Seega enne õue minekut ka lapsele tasub panna näokreemi, mis kaitseks tema õrna naha.
Lisaks eelnevalt kirjeldatud nahareaktsioonidele võib mõnel inimesel välja lüüa ka külmaallergia. Ta avaldub siis kui nahk puutub kokku külma õhu, külma vee või esemega ja ongi otseselt külmast põhjustatud. Külma tõttu vabaneb organismis histamiin, mis põhjustabki külmaallergia sümptomeid.
Sisuliselt on tegemist urtikaaria ehk nõgestõvega, mille peamiseks sümptomiks on nahalööve ja sügelus, seda eriti kätel. Kergematel juhtudel aitavad antihistamiinikumid, aga kuna nahk muutub kiiresti kuivaks ja karedaks, siis on õigeaegne ja regulaarne kreemitamine ilmtingimata vajalik. Külmaallergia on enamasti mööduv nähtus, mis jääb mingisse eluperioodi, kuid mõnel juhul võib kesta ka terve elu.
Ka sellised kroonilised nahahaigused nagu psoriaas ja atoopiline dermatiit võivad külmaga ägeneda ja vajavad talveperioodil erilist tähelepanu. Atoopilise dermatiidiga tuleks nahka niisutada tavapärasest enam, tõsta eluruumides õhuniiskust ja jälgida toitumist, et toidust saadavad kemikaalid ja lisaained oleksid viidud miinimumini. Psoriaasi puhul on samuti oluline spetsiaalsete toodetega nahka hooldada ja võimalusel lubada endale kasvõi lühiajalist reisimist soojale päikeselisele maale.
Tänapäeval on apteekides saadaval suur valik tooteid, mis on mõeldud atoopilise naha hooldamiseks.
Külmast tingitud teised nahakahjustused
Suunurgad katki? Vanasti öeldi, et järelikult tuleb rohkem leiba süüa. Ja tõepoolest, tõde selles vanarahva ütluses ka on - nimel sisaldab leib B-grupi vitamiine ja just B2-vitamiini ehk riboflaviini. Riboflaviini puudus aga väljendubki lõhenenud suunurkade ja muude muutustena nahal ja limaskestadel.