P, 10.12.2023

See värskendav jook on vananemise edasilükkamiseks väga tõhus (1)

Aleksander Laane
, ajakirjanik
Copy
Foto: Kindel Media, Pexels

Briti riikliku terviseinstituudi (NIH) uuring ütleb, et täiskasvanutel, kes joovad pidevalt ja piisavalt vett, tekib vähem kroonilisi haigusi (nagu südame- ja kopsuhaigused) ja nad elavad kauem kui need, kes ei tarbi piisavalt vedelikku. Aga kui palju siis vett jooma peab?

Kasutades 30 aasta jooksul 11 255 täiskasvanult kogutud terviseandmeid, analüüsisid teadlased seoseid vereseerumi naatriumisisalduse ja erinevate tervisenäitajate vahel. Naatriumi osakaal tõuseb, kui vedeliku tarbimine väheneb. Nad leidsid, et täiskasvanutel, kelle seerumi naatriumisisaldus oli normaalse vahemiku kõrgemas otsas, tekkis suurem tõenäosus krooniliste haiguste tekkeks ja neil ilmnesid kaugelearenenumad bioloogilise vananemise tunnused kui neil, kelle seerumi naatriumisisaldus oli keskmise kandis. Kõrgema tasemega täiskasvanud surid ka suurema tõenäosusega nooremas eas.

«Tulemused viitavad sellele, et õige hüdratsioon võib aeglustada vananemist ja pikendada haigusvaba eluiga,» ütles Natalia Dmitrieva, kes on uuringu autor ja NIH südame-, kopsu- ja vereinstituudi taastava kardiovaskulaarmeditsiini labori teadlane. 

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles