L, 9.12.2023

Jaanuari lõpuni toimuvad üle Eesti tasuta suusatunnid

PM Tervis
Copy
Suusatunde pakutakse nii algajatele kui ka edasijõudnud suusasõpradele.
Suusatunde pakutakse nii algajatele kui ka edasijõudnud suusasõpradele. Foto: Aldis Toome

15.-31. jaanuarini annavad Eesti parimad suusatreenerid projekti «100 suusatundi» raames tasuta suusatunde lastele, noortele ja täiskasvanutele erinevatel tervise- ja suusaradadel üle Eesti. Projekt toimub Eesti Suusaliidu, liikumisaastat koordineeriva Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse ja Eesti Terviserajad SA koostöös.

Täna, 13. jaanuaril Tartu Tähtvere Spordipargis toimunud projekti avaüritusel andis endine tippsuusataja ja suusatreener Vahur Teppan avatud suusatunni.

«Suusatundide projektiga tahame pakkuda inimestele rohkem rõõmu liikumisest värskes õhus. Eesti parimad suusatreenerid on järgmise kahe nädala jooksul valmis eestimaalasi selles abistama ja suusatarkust jagama,» ütles suusatundide projekti eestvedaja Vahur Teppan.

Suusatunde pakutakse nii algajatele kui ka edasijõudnud suusasõpradele. Suusatunnis osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil suusaliit.ee/100suusatundi.

Suusavarustust saab laenutuse olemasolul rentida suusakeskustest kohapeal. Laenutuse olemasolu võib erineda sõltuvalt keskusest.

Projekt «100 suusatundi» toimub liikumisaasta 2023 raames. Jaanuaris on liikumisaasta fookuses talverõõmude nautimine ja suusatamine.

Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaasta 2023 kutsub eestimaalasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel erinevaid liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõigile jõukohaseid võimalusi liikumiseks üle Eesti. Liikumisaasta eestvedaja on Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, liikuma ärgitavaid tegevusi ja üritusi viiakse ellu koostöös maakondlike spordiliitude, kohalike omavalitsuste, avaliku sektori, mittetulundus- ja erasektori organisatsioonide, spordiürituste korraldajate ning kultuuri- ja haridusasutustega.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles