Ta lisas, et vill reageerib ka inimese kehatemperatuuri muutustele, mistõttu sobib see igal aastaajal.
Hooldus – mitte vigu teha
Sünteetika ei vaja erilist hoolt, eritöötlust ega spetsiaalseid pesuvahendeid. Pesemisel on vaid soovitatav vältida liiga kõrget temperatuuri, kuna see võib kangast kahjustada, isegi sulatada ja seeläbi struktuuri kahjustada.
Tikovti sõnul on sünteetilised tekid suurepärane valik hotellidesse, külalistemajadesse, laagritesse – kohtadesse, kus voodipesu lihtne hooldamine on ülimalt tähtis.
«Villa tuleb pesta või puhastada harvem kui sünteetikat. Villase voodipesu hooldamisel tuleb pöörata tähelepanu villa liigile. Näiteks meriinolamba villast voodipesu võib pesta käsitsi või pesumasinas. Samal ajal aga on kaameli- ja kašmiirvillatoodete puhul on soovitatav keemiline puhastus. Pesumasinas pestes tuleb kasutada vedelat villapesuvahendit ja valida spetsiaalne pesurežiim,» rääkis spetsialist.
Mõnele inimesele ei pruugi villa spetsiifiline lõhn meeldida, mõni tunneb seda intensiivsemalt, teine aga üldse mitte. Kui lõhn on liiga intensiivne, on soovitatav tuulutada voodipesu kuivas kohas ja vältida otsest päikesevalgust.
Üks määravamaid kriteeriume ostude valikul on hind. Sünteetilised tooted on odavamad kui villast valmistatud tooted. Kuid kuna villast tekki ei soovitata tekikotti panna, saab raha kokku hoida.
«Lambaid pügatakse kaks korda aastas, kaameleid ja kašmiirkitsi kammitakse ainult üks kord, nii et villa on vähem ja seda pole lihtne töödelda. Seetõttu on loomulik, et villased tooted maksavad rohkem. Sünteetiline kiud on odavam, sest seda toodetakse tööstuslikult, keemiatooteid kasutades. Kõik need tegurid toovad kaasa sünteetilise voodipesu pisut madalama hinna,» rääkis ekspert.