Keskerakond: riigikogul on piisavalt aega, et vähiravimite käibemaksu langetada

PM Tervis
Copy
Jaanus Karilaid.
Jaanus Karilaid. Foto: Mihkel Maripuu

Koalitsioon on läinud mugavama lahenduse teed ega soovi ajapuudusele viidates lõpuni menetleda vähiravimite käibemaksu langetavat eelnõu, Keskerakond on vajadusel valmis pidama erakorralisi istungeid, kinnitab Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

«Eelnõu on läbinud esimese lugemise ja tänasel Riigikogu koosseisul on piisavalt aega, et see vastu võtta,» ütleb Jaanus Karilaid. «Näitasime perehüvitiste puhul, et poliitilise tahte korral on parlamendil suutlikus korraldada ühel päeval kaks erakorralist täiskogu istungit. Oluline on tähele panna, et koalitsioon soovib sama lühikese aja jooksul vastu võtta rohkem kui 600 leheküljest koosneva metsanduse arengukava. Keskerakond on vähiravimite kättesaadavuse parandamise nimel valmis erakorralisi istungeid pidama.»

Eelnõuga soovitakse täiendada käibemaksuseadust uue viieprotsendilise vähendatud käibemaksumääraga ning selle järgi on valdkonna eest vastutaval ministril võimalik kehtestada määrusega nimekiri vähktõve ja muude pahaloomuliste kasvajate raviks mõeldud ravimitest, mis maksustatakse viieprotsendilise käibemaksumääraga. Samuti soovitakse eelnõuga anda Eesti Haigekassale õigus hüvitada mittetulundusühingutele, sihtasutusetele või usulisetele ühendustele annetuste eest ostetud vähktõve ja muude pahaloomuliste kasvajate raviks mõeldud ravimi käibemaks.

«Eestis on solidaarne tervisehoiusüsteem, kuid kahjuks on inimesi, kes ei mahu oma haigustega Eesti Haigekassa toetavate hulka. Nende seas on ka suur osa vähihaigeid, kelle jaoks on arstide poolt soovitatud ravimid väga kallid. Tegemist on ravimitega, mis ei ole niinimetatud soodusravimite nimekirjas, mille maksumuse Eesti Haigekassa 75 või 100 protsendi ulatuses abivajajale hüvitab. Reformierakond alandas eelmisel aastal ajakirjandusväljaannete käibemaksu 5 protsendile, on arusaamatu, miks ollakse vastu samasugusele sammule vähiravimite puhul,» räägib Jaanus Karilaid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles