R, 24.03.2023

Öised helid võivad olla tingitud plahvatava pea sündroomist

PM Tervis
Öised helid võivad olla tingitud plahvatava pea sündroomist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Unehäired
Unehäired Foto: Shutterstock

Öö sobib ideaalselt paranormaalseks tegevuseks, kuna kujutlusvõimet on siis piiramas vähem väliseid segajaid, vahendab Science Alert. Uue uuringu kohaselt on unehäired heaks deemonlike uskumuste kasvulavaks. 

Journal of Sleep Research uues numbris avaldatud uuringus ilmnes, et kehvem unekvaliteet on seotud tugevama usuga kummitustesse ja deemonitesse, et hing elab pärast surma edasi ja on võimalik surnutega suhelda, ning et surmalähedane kogemus on tõend surmajärgsest elust. Samuti oli halvem uni seotud uskumusega, et Maad külastavad tulnukad.

Une kvaliteedi määratlemiseks uuriti osaliste käest nende une pikkuse ja unetuse sümptomite kohta.

Lisaks kesisemale unekvaliteedile oli uskumus, et tulnukad on Maad külastanud, seotud isoleeritud unehalvatuse ja plahvatava pea sündroomiga – häirega, mida iseloomustab olematu valju müra või krigiseva heli tajumine.

Uuringus leiti, et isoleeritud unehalvatus – mille puhul inimene on teadlik ja ergas, kuid ei suuda liigutada – seotud ka veendumusega, et surmalähedased kogemused on tõendiks pärast surma jätkuva elu kohta.

«Meie teadmiste kohaselt on see uudne leid, mis väärib täiendavat uurimist,» kirjutavad teadlased.

Nad märgivad, et need leiud sobituvad varasemate uuringutega, milles on samuti leitud seoseid paranormaalsete uskumuste ja une muutujate, eriti unehalvatuse vahel.

Märksõnad
Tagasi üles