Neil põhjustel ei tohi ravimeid lihtsalt kanalisatsiooni kallata või olmeprügisse panna! Loodus ei vaja ravimilisa, sest see on ohtlik reostus!
Ülevaadet, milliseid ravimeid kõige rohkem tagastatakse, pole. Ravimiamet ütles, et inspektsioonides nähtu põhjal on äraantud ravimite nomenklatuur seinast seina.
Ravimiameti kommentaar:
«Kõlbmatud ravimid peaks viima kindlasti jäätmejaama või apteeki, mitte viskama olmeprügi sekka. Olmeprügi seas on nad väga keskkonnaohtlikud ja võivad teha palju kahju nii taimsele kui loomsele elustikule.
Kui inimesele jääb jäätmekäitlusjaam kaugele, võib kõlbmatud ravimid viia apteeki. Täna on kõikidel üldapteekidel kohustus tarbijatelt vastu võtta kõlbmatuid ravimeid ja suunata need hävitamiseks jäätmekäitlusettevõttesse, mis omavad ohtlike jäätmete käitlemise luba.
Kõlbmatute ravimite vastuvõtmine toimub üldjuhul ohtlike jäätmetena kaalu alusel, mille käigus apteek peab dokumenteerima vastuvõetud ravimite üldkoguse, pakendi tüübi ja vastuvõtmise kuupäeva. Ravimite üleandjale sellega täiendavaid kohustusi ei kaasne ning enda andmeid ja allkirja selle kohta andma ei pea.
Kõlbmatute ravimite vastuvõtmine inimestelt on tasuta teenus, mida osutavad kõik jaemüügiapteegid. Ravimeid, mida apteegile hävitamiseks üle võib anda, ei ole reguleeritud. Siiski tuleb silmas pidada, et apteegid on kohustatud hävitamiseks vastu võtma vaid kõlbmatuid ravimeid, mitte toidulisandeid, kemikaale ja muid ohtlikke jäätmeid.»
Ravimiameti inspektsioonibüroo juhataja Katrin Kõiv.