Osa patsiente märkab ka naha kuivust, küünte paksenemist ja rabedamaks muutumist. Teatud juhtudel võib esineda lihaste nõrkust, kõhetumist ning suureneda võib krampide arv.
Närvide kompressiooni diagnoosimine toimub peamiselt kaebuste, arstliku läbivaatuse ja uuringute põhjal. Näiteks närvi elektrijuhtivuse uuring hindab närvikahjustuse ulatust, radioloogilised uuringud võivad aga olla vajalikud pitsumise põhjuste väljaselgitamiseks.
Ravi sõltub probleemi põhjusest
Kõigepealt rakendatakse alati konservatiivset ravi: koormuse (füüsilise tegevuse) muutmine/vähendamine, käe/jala tööasendite muutmine, kaalu langetamine. Teatud juhtudel on näidustatud ortoosi kasutamine koormuse vähendamiseks. Abi võib olla reuma või kilpnäärme alatalitluse ravimisest või põletikuvastaste valuvaigistite manustamisest, samuti taastusravi harjutustest. Pikaajalist leevendust võivad pakkuda perioodilised hormoonsüstid. Kui konservatiivne ravi ei anna 2–3 kuu jooksul tulemusi, on näidustatud operatiivne ehk kirurgiline ravi.
Operatsiooni käigus vabastatakse närv teda survestavatest kudedest, võimaldades närvil oma funktsioon taastada. 80–85 protsendil patsientidest kaob selle tulemusena valu, taastub jäseme tundlikkus ning pikas perspektiivis ka lihasjõudlus.
Lihasjõu ja tundlikkuse taastumise periood sõltub närvikahjustuse ulatusest ning võib võtta aega kuni aasta. Ulatuslike närvikahjustuste korral ei pruugi täielikku tervenemist ja funktsioonide taastumist toimuda.
Alustada tuleb perearstist, kes kuulab kaebused ära ning suunab vajadusel neurokirurgi vastuvõtule. Neurokirurgi vastuvõtule tuleb pöörduda, kui uuringute tulemused viitavad närvisüsteemi kahjustusele ning vajalik on kirurgiline ravi või neurokirurgi hinnang.