L, 1.04.2023

Professor: keskkonnasaaste tekitab mitmesuguseid terviseprobleeme

Marilin Vikat
, vanemtoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu professor Hans Orru sõnul on Eestis üha suurem probleem müraga, mis põhjustab häiritust, ja sellest võivad johtuda juba muud probleemid.
Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu professor Hans Orru sõnul on Eestis üha suurem probleem müraga, mis põhjustab häiritust, ja sellest võivad johtuda juba muud probleemid. Foto: Kristjan Teedema

Keskkond mõjutab tervist mitmel moel. Ühelt poolt avaldab keskkonnasaaste tervisele otsest toksilist mõju, teiselt poolt mõjub stress, mida tekitab elukeskkond. Niimoodi nendib Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu professor Hans Orru.

Igal aastal sureb Eestis keskkonnategurite halva mõju tõttu enam kui tuhat inimest rohkem, kui võiks. «Kuni see ei ole null, on meil vaja probleemidega endiselt tegeleda,» ütleb Orru.

Raketina tõusnud kinnisvarahinnad puksivad osa inimesi Tallinna eluasemeturult kõrvale. Kas sel juhul saab end vähemalt lohutada mõttega, et mujal on tervislikum elada? Tallinnas elamine tähendab teie läbi viidud uuringute kohaselt lühemat eluiga.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles