Küünte eest tuleb hoolitseda järjepidevalt ja tähelepanuga. Küllap on nii mõnedki kogenud, kui vastupandamatuks võib muutuda soov küüne otsast maha kooruma hakanud lakki maha nokkida. Palun ära järgmine kord nii tee! Lakikihiga tuleb kaasa ka küüne pealmine kiht, mistõttu küüs jääb kaitsetuks ja muutub nõrgaks.
Habrastele küüntele on loodud hulgaliselt küünetugevdajaid. Nende koostise moodustavad suuresti küünelaki ja lahustite segud, mida on rikastatud vitamiinide, keratiini ja looduslike õlidega. Küünetugevdajad kaitsevad küüneplaati välismõjutajatega kokkupuute eest ning aitavad säilitada küünes niiskust.
Nende pikaaegne ja järjepidev kasutamine võib samas anda vastupidise efekti: küüne ristsidemed tugevnevad, kuid elastsus ja painduvus vähenevad. Jäigastunud ja kõvaks muutunud küüs aga murdub kergemini. Põhiline küünehoolduse võti on järjepidev niisutus, seega kasuta regulaarselt küüneõlisid ja kätekreeme. Ööseks sobib rammusam ja toitvam kreem, päevaks kergem päikesekaitsefaktoriga emulsioon, et hoida käsi kahjulike UV-kiirte eest, mis on suurimad naha vanandajad.
Lõunamaareisil kasuta võimalust ujuda soolases mere- või ookeanivees. Mineraalsooladel on võime panna ka kõige nõrgemad ja hapramad küüned tugevnema. Ka kodus võid küüntele teha meresoolavanne, soovitatakse Apotheka leheküljel.
Küüned nagu ka juuksed on kehas viimased, kuhu ringluses olevad toitained jõuavad. Need saavad selle, mis elutähtsate organite ja kudede varustamisest üle jääb. Kui seda pole kuigi palju, hakkavad küüned kannatama, muutuvad rabedaks, kipuvad lõhenema ja kihistuma. Mõjukamateks aineteks küünte tervise tugevdamises on biotiin, raud, tsink, seleen, samuti A-, B-, C-, D- ja E-vitamiin.