T, 26.09.2023

Suvine nahahooldus puust ja punaseks. Kuidas kaitsta nahka?

Apotheka
Facebook
Foto: Apotheka

Oled oodanud pikalt seda hetke, et end paksudest vammustest välja kaevata, kuid oh häda – peegelpildilt vaatab vastu kahvatu, pisut sinaka supikananaha karva tegelane. On aeg koorida selle alt välja rõõmus ja roosakas jume! Valmistu suveks ja loe kosmeetiku soovitused.

Pikk talv, läbipõetud viirused, pingeline elutempo ja napp ööuni räsivad nahka, muutes selle tuhmiks ja elutuks. Külmakraadide taandudes nahapunetus ja kiskuv tunne küll leebuvad, kuid kevadõhk võib olla siiski veel kuiv ja väljas lendlev õhusaaste ja õietolm ärritada nahka, silmi ja hingamisteid. "Just pärast talve tundub nahk väsinum ja nahatoon hallikas," nendib kosmeetik Kaia Roos.

Kuidas nahka taas särama panna?

1. Varusta end vitamiinidega!

Kuna nahk on inimkeha suurim organ, mõjutab teda kõik, mis kehas emotsionaalselt ja füüsiliselt toimub. Seetõttu soovitab kosmeetik turgutada nahka ennekõike seespidiselt tervisliku ja tasakaalustatud toidu ning puhta veega. "Puu- ja köögiviljad annavad kehale palju vajalikke vitamiine ja mineraalaineid ning aitavad kaasa soolestiku talitlusele," sõnab Kaia Roos.