Lõuna-California ülikooli (USC) Keck Medicine'i kirurgid käivitavad kliinilise uuringu, et teha pärast mitmeid eelnevaid edukaid katseid ära põiesiidamine ka päris-patsiendil.
Protseduuri käigus eemaldatakse patsiendi haige põis ja asendatakse see surnud doonorilt saadud terve põiega.
«Siirdamine on elupäästev ravivõimalus paljude oluliste elundite korral ja põie siirdamine võib olla ajalooline samm elu parandamisel,» ütles ülikooli uroloogiakeskuse juht ja kliinilise uuringu läbiviija Inderbir Gill. «Võime olla meditsiinilise edusammu lävel, mis võib pöördeliselt muuta lõplikult kahjustatud põie ravi.»
Sajad miljonid inimesed üle maailma kogevad erineva raskusastmega põiehaigusi ja talitlushäireid. Mõned inimesed võivad vajada põie rekonstrueerimist ehk kirurgilist protseduuri, mille käigus põis eemaldatakse ja patsiendi enda soolestikust valmistatakse uus põis. Protseduuriga kaasneb aga suur risk erinevate kõrvaltoimete tekkeks ning igale patsiendile ei saa sellist operatsiooni teha.
«Selle kliinilise uuringu eesmärk on välja töötada uus ravivõimalus teatud alarühma patsientide jaoks, kellel on nõrgestavad põiehaigused, mis võivad oluliselt halvendada elukvaliteeti ja lõpuks isegi lühendada eluiga,» ütles kirurg Nima Nassiri. «Oleme usinalt töötanud selle nimel, et laiendada piire, mida peetakse võimalikuks tõsiselt ohustatud patsientide jaoks, kellel on traditsiooniliselt olnud vähe võimalusi.»
Kusepõie siirdamist pole varem tehtud, osaliselt vaagnapiirkonna keerulise veresoonte struktuuri ja protseduuri tehnilise keerukuse tõttu. Gill, Nassiri ja nende kolleegid on viimase paar aastat teinud arvukate uuringuid ja praktilisi katseid, et valmistuda põie esimeseks siirdamiseks. See tehakse täielikult robotkirurgia abil.