- 2020. aasta teises pooles hakkas Andri vaikselt vasakus jalas valusid tundma.
- Teadmine, et Andril oli vähk, mis on keemiaravile resistentne, saabus alles ajapikku.
- Andri ise sai viimase lootuse kadumisest teada veebruari alguses.
Sel aastal tuleb Pardiralli Kelli jaoks teisiti kui varem, mil ta vabatahtlikuna vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks vannipartide võistu-ujumisel kaasa lõi. Mõni nädal tagasi jättis ta igaveseks hüvasti oma poja Andriga, kes suri pärast kahe ja poole aastast ränkrasket võitlust üliharuldasse luuvähki. Andri sai 18-aastane olla kuu aega.
«Täna ma tean, et Andril polnud võimalust. Osteosarkoom on väga haruldane, selle raviks on olnud üks ja sama raviprotokoll juba mitmeid aastakümneid. Nüüd on lõpuks võimalus, et tuleb uus ravim. Ma lootsin nii väga, et suudame selle ära oodata. Paraku sai Andri aeg enne otsa. Ravi kas toimib või mitte. Meil kahjuks ei toiminud.» Nii räägib Kelli äärmiselt keerulisest, vaheldumisi lootuse ja selle purunemisega täidetud teekonnast, millesse oli kaasatud kogu pere. Möödunud laupäeval saatsid lähedased Andri viimasesse puhkepaika.
Väiksest rüblikust vanem vend
Andri oli väiksena väga aktiivne ja rõõmsameelne laps. «Mul ei olnud lihtne, sest ta kogu aeg toimetas, jooksis ja kukkus palju,» meenutab Kelli ja tema näol peegeldub emalik hellus ja armastus varalahkunud, ent igaveseks tema pojaks jääva Andri peale mõeldes.
«Käisime sageli traumapunktis, sest ta lihtsalt oli nii aktiivne ja tal kohe juhtus. Aga kui sündis tema väiksem õde, sai kolme ja poole aastasest Andrist vanem, äärmiselt hoolitsev vend. Rüblik oli ta ikka, aga samas väga hoidis oma õde.»
Nooremas eas polnud poisil haigustega mitte ühtegi probleemi. Samuti olid koolis asjad alati hästi. Andri polnud küll viieline, enamasti olid tunnistusel neljad, mis poisi kohta on hea tulemus. Alles äsja käis kunagine klassijuhataja perel külas ja rääkis, kuidas kõik aineõpetajad olid poisiga samuti väga rahul. «Temaga polnud kunagi käitumisprobleeme ja ta muretses alati teiste pärast rohkem kui iseenda. Isegi kui ta haiglas oli ja keemiaravi sai, muretses ta minu pärast, et kuidas ma nohuga toime tulen,» vaatab Kelli ajas tagasi.