Uuring kinnitas, et on üks tegevus, mis aitab eakatel dementsuse riski alandada (1)

PM Tervis
Copy
Dementsus esineb sageli vanemas eas inimestel.
Dementsus esineb sageli vanemas eas inimestel. Foto: Shutterstock

Uus uuring on leidnud seose regulaarse interneti kasutamise ja väiksema dementsuse riski vahel vanemate inimeste seas.

Seega, kui (vana)vanemad paluvad abi sünnipäevasõnumi postitamiseks Facebooki või Instagrami, võib tehnikatundlik lapselaps oma abi pakkuda, sest see annab tõuke aju tervise parandamisele.

Ajakirjas Journal of the American Geriatrics Society avaldatud uuring viitas sellele, et eakatel, kes veedavad rohkem aega veebis, võib tulevikus olla väiksem risk dementsuse tekkeks.

Uuringus osales 18 154 täiskasvanut vanuses 50–65 aastat, kellel ei olnud dementsust. Ligikaudu kaheksa aastat kestnud jälgimisandmed näitasid, et internetti kasutavatel inimestel oli dementsuse väljakujunemise juhtumeid vähem kui neil, kes internetist hoidusid.

Uuring näitas ka, et inimestel, kes kasutasid internetti kuus kuni kaheksa tundi, oli suurem risk dementsuse tekkeks. Teadlased lisasid aga, et leiud olid statistiliselt ebaolulised.

«Interneti kasutamine võib aidata arendada ja säilitada kognitiivset reservi, mis võib omakorda kompenseerida aju vananemist ja vähendada dementsuse riski,» ütles uuringu kaasautor dr Virginia W. Chang CNN-ile.

Parema järelduse tegemiseks on vaja teha rohkem uuringuid, kuid on teada, et kognitiivne aktiivsus ja intellektuaalne stimulatsioon on ajule hea ja vähendab dementsuse riski, vahendab Medical Daily

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles