Idee lapsega kodus olemisest tundub enne pere loomist ilus unistus täis rõõmsaid hetki, kohvikutes käimist ja õues jalutamist. Tihti on reaalsus üpris teistsugune. Rõõmsaid hetki on ja väljas käia saaks ka, aga tegevuste ettevõtmine tundub suur eneseületus. Miks see nii on?
Suuresti on idee rõõmsatest hetkedest, kohvikutes käimisest ja muust lõbusast enne laste saamist loodud ainuisiku vaatepunktist. Enne lapse saamist ei ole võimalik väga ette kujutada seda kohustuste pagasit, mis igapäevaselt kuklas istub - väsimust ning iseenda «mitte-ideaalselt-täidetud-tassi». Seega kohanemine on äärmiselt oluline: ei ole vaja unetundide arvelt kohvikus käia, sest «sõbranna küll suutis». Kui enda tass on juba natuke rohkem täis, siis on ka rõõmsad hetked rõõmsamad.
Sotsiaalmeediast ja teistelt lapsevanematelt võivad tulla ebarealistlikud ootused beebi/lapse arengu suhtes. Ilusaid pilte vaadates, et teistel emadel on nii kodu, ise kui ka laps hoolitsetud ning jõuavad veel ka tööd, trenni jms teha. Samal ajal oled ise päev otsa pidžaamas ega pole kordagi sooja toitugi söönud. Selline võrdlemine tekitab läbikukkumise tunde. Kuidas taolisest võrdlemisest ja kõrgetest ootustest lahti saada?
Kõige tõhusam, aga ka ekstreemsem soovitus on see, et ära tarbi sellist sisu. Praegusel hetkel on sotsiaalmeediasse tekkinud palju ka ausaid emasid, kes räägivad väga avatud kaartidega raskustest, mis lapsega kaasnevad. Oluline on kuklas pidada ka seda, et kui palju Sina ise postitaksid sotsiaalmeediasse sassis kodu, ära nutetud silmi ja pesemata juukseid. See, et seda ei ole näha, ei tähenda, et on mingi hulk emasid, kellel selliseid raskuseid üldse ei ole.