P, 24.09.2023

USA meeste seas kogub populaarsust ebatavaline iluoperatsioon

PM Tervis
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv Foto: Shutterstock

Kuigi jalgade pikendamise operatsioon maksab mitukümmend tuhat dollarit ja sellest taastumiseks kulub mitu kuud, on see viimase viie aasta jooksul saanud USA meeste hulgas järjest populaarsemaks, vahendab Med24

Kuigi jalgade pikendamine on intensiivne ja kallis protsess, on see saanud viimase viie aasta jooksul järjest populaarsemaks ja aktsepteeritavamaks, märkis California Burbanki instituudi kirurg Shahab Mahboubian NBS Newsile. Arsti sõnul on tema juurde tulnud operatsioonile isegi 60- ja 65-aastased, keda nende pikkuse tõttu pilgatakse ja kes seetõttu tunnevad end teistest kehvemana.

Neljatunnist operatsiooni, mis maksab umbes 75 000 dollarit, ei kata tavaliselt kindlustus. Operatsiooni käigus lõigatakse läbi reieluud, kuhu paigaldatakse vardad. Järgneva kolme-nelja kuu jooksul pikendatakse vardaid 1 mm võrra iga päev. Protsessi käigus kasvab uus luu ümber varraste, mis eemaldatakse lõppstaadiumis, umbes aasta pärast operatsiooni. Kogu protseduur, mis pikendab meest umbes 7–7,5 sentimeetri võrra, võib kokku maksma minna umbes 100 000 dollarit.

Ameerikas 2016. aastal tehtud uuringu järgi tahavad 60 protsenti meestest ja 49 protsenti naistest olla pikemad. Meeste ideaalpikkus on 6 jalga ehk 182,9 cm ja naiste ideaalpikkus 5,9 jalga ehk 175,3 cm. USAs tehtud uuringud on näidanud ka, et pikemad inimesed teenivad lühematest rohkem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles