P, 1.10.2023

Euroopa Liit kiitis heaks väga olulise vaktsiini

PM Tervis
Facebook
Comments
RSV on ohtlik eakatele ja imikutele
RSV on ohtlik eakatele ja imikutele Foto: Shutterstock

Euroopa Komisjon järgis Ameerika Ühendriikide eeskuju maailma esimese respiratoorse süntsüütilise viiruse (RSV) vaktsiini heakskiitmisel, mida saavad kasutada 60-aastased ja vanemad täiskasvanud, teatas selle tootja GlaxoSmithKline kolmapäeval.

«See tähendab, et täiskasvanuid saab esimest korda vaktsineerida RSV haiguse vastu,» ütles GSK juhtivteadur Tony Wood avalduses.

USA kiitis ravimi heaks eelmisel kuul, samas kui vaktsiin on aastakümneid kestnud jahi kulminatsioon, mille eesmärk oli kaitsta haavatavaid inimesi levinud haiguse eest, edastab Medical Xpress

RSV põhjustab tavaliselt kergeid külmetushaigusi, kuid võib olla tõsine oht imikutele ja eakatele, aga ka neile, kellel on nõrk immuunsüsteem ja muud haigusseisundid. Rasketel juhtudel võib see põhjustada kopsupõletikku ja bronhioliiti.

Analüütikud ennustavad, et järgmisel kümnendil võib turu väärtus olla üle 10 miljardi dollari ning sarnaseid vaktsiine oodatakse peagi ka teistelt tootjatelt, sealhulgas Pfizer ja Moderna.

GSK ütles, et RSV on «tavaline nakkav hingamisteede viirus, mis põhjustab Euroopas igal aastal ligikaudu 20 000 inimese surma, eriti 60-aastastel ja vanematel täiskasvanutel».

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles