Lisaks ravimite-alasele nõustamisele aitavad apteekrid leida lahendusi ka kergemate hooajaliste tervisehädade korral. «Kevad-suvel sagenevad allergiaga ja väiksemate vigastustega seotud pöördumised. Samuti tullakse apteeki päikesepõletuse, putukahammustuste, aga ka erinevate nahaprobleemide, näiteks naha kuivuse, lööbe ja seenhaigustega seotud küsimustega. Sügis-talvisel perioodil anname nõu külmetusnähtude, nagu palaviku, köha ja nohu korral, kuid pöördutakse ka seljavalude, kõhuhädade, intiimpiirkonna probleemide ja täide tõttu,» tõi Teder välja peamised hooajalised terviseprobleemid.
Sarnaste küsimustega pöördutakse ka e-apteeki. «E-apteegist nõu küsimine on inimeste jaoks mugav viis, kuna väga suur osa igapäevasest suhtlusest on kolinud internetti. See annab võimaluse abi saada ilma kuhugi minemata või helistamata ning jääda seejuures soovi korral anonüümseks. Sageli annamegi e-apteegis nõu isiklikumate ja intiimsemate terviseprobleemide korral,» rääkis Teder. Ta tõdes, et väga tihti antakse just e-apteegi kaudu inimestele esmatasandi meditsiinilist nõu – kuidas lapse palavikku alandada, mida teha kurguvalu või seljavalude korral, kus teha puugivaktsiini, mida teha, kui on tekkinud lööve, milliseid ravimeid ja toidulisandeid võib võtta raseduse või imetamise ajal.
«Kirjeldused, milliste muredega enamasti perearstide poole pöördutakse, on üsna sarnased loetelule, mille osas ka apteegist abi saab. Seega saab osaliselt perearstide koormust leevendada just sellega, kui rohkem tõstetaks esile apteekrite pädevust kergemate tervisehädade puhul meditsiinilist nõu anda,» ütles proviisor Teder.
Perearstide ja apteekrite koostöö aitaks vähendada arstide koormust