1. Kindlasti tuleb varuda aega lihtsalt niisama olemiseks ja magamiseks. Organism vajab haiguse ajal eelkõige puhkust ja rahu. Ku uni haiguse ajal ei tule, võib proovida melatoniini.
2. Ülimalt oluline on tarbida rohkelt vedelikku, nii vett kui ka taimeteesid, millele võib maitse meeldivamaks muutmiseks lisada mett.
3. Lisaks vedelikule mängib suurt rolli üldine immuunsüsteemi turgutamine, mis aitab kaasa kiiremale paranemisele. Siin tulevad appi tsink, seleen, punane päevakübar, greibiseemne ekstrakt jpm.
4. Palavikku ei peaks kartma kuna tegemist on keha loomuliku kaitsereaktsiooniga haigustekitajate vastu. Muidugi, kui palavik on pikemalt 38,5 kraadi või kõrgem, siis võib võtta palavikualandajat. Eriti just lastel ei tohiks lasta palavikku liiga kõrgeks. Imikutele ja väikelastele sobivad palaviku alandamiseks nii küünlad kui ka siirup.
5. Nohu vastu aitab meresoolalahus. Kui nina on kinni ja turses, võiks proovida hüpertoonilist merevee lahust. Väikelapsed, kes hästi nuusata ei oska, saavad abi Rhinomeri ninaaspiraatorist. Kui nina on ikkagi väga kinni ja segab magamist, siis võib kasutada ksülometasoliini sisaldavaid tilkasid või spreisid.
6. Köha korral on valida erinevate siirupite, tablettide, lahustuvate tablettide ja pulbrite vahel, olenevalt sellest, kas tegemist on kinnise või lahtise köhaga. Väikestele lastele, kes ei oska veel hästi röga välja köhida, võiks rinnale määrida hanerasvasalvi või eeterlike õlidega Hustagil palsamit. Kindlasti on suureks abiks ka inhalaatori kasutamine.
7. Kurguärrituse ja valu vastu sobivad suurepäraselt taruvaiku ja saialille sisaldavaid õlipihustid, kuna need leevendavad ärritust ja mõjuvad samas ka põletikku alandavalt.
8. Külmetusevastased kuumad joogid aitavad sümptomeid leevendada, vähendades ninaturset ja kurguvalu.
9. Valu vastu sobivad paratsetamool, ibuprofeen ja teised apteegi käsimüügis saadaval olevad ravimid. Valida saab nii tablettide, lahustuvate tablettide kui ka suposiidide vahel.