Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Lõvilakk – seen, mis aitab sul paremini mõelda ja keskenduda.

Copy
Artikli foto
Foto: Shroomwell

Pingeline tööperiood, stress ja pidev valmisolek lahendada põletavaid probleeme, valmistumine eksamiperioodiks, vaimne pinge ja alatine tunne, et teha on rohkem, kui jõuad. Kui mõni neist kirjeldustest iseloomustab sinu tänast elustiili, peaksid appi võtma Lion’s Mane’i ehk lõvilaka.

Fookus ja kiirem mõtlemine

Lion’s Mane ehk lõvilakk-korallnarmik on nime saanud oma pikkade jadadena kulgevate ogade järgi, mis meenutavad lõvi lakka või koralli. Jaapani keeles kutsutakse Lion’s Mane’i Yamabushitake‘ks ehk mägede munkade seeneks. Teadaolevalt keetsid mungad seenest teed, et meditatsioonide ajal paremini fookust hoida.

Just fookuse hoidmine, kiirem ja tasakaalukam mõtlemine on põhjuseks, miks Lion’s Mane on oma populaarsust nii Eestis kui maailmas pöörase kiirusega suurendamas. Tegemist on seenega, mida täna uuritakse juba Alzeimeri ja Parkinsoni tõve raviks, sest suudab kasvatada ajusünapse. Lion’s Mane on meditsiiniseen, mis mõeldud piltlikult öeldes aju toiduks ja selle täieliku potentsiaali kasutamiseks.

Artikli foto
Foto: Shroomwell

Selgem päev

Shroomwelli ehk endise nimega Chaga tegevjuht Silver Laus on biohäkker, kes teab ja usub meditsiiniseente uskumatult suurde potentsiaali. Lion’s Mane ehk lõvilaka tinktuuri kasutab ta igapäevaselt ja lisab seda juba hommikul kohvi hulka.

„Nooremana suitsetasin ja nädalavahetustel oli pidu. Kui ühel hetkel Kanadas elades ja Starbucksi järjekorras kuuendat kohvi ootasin, sain äkki aru, et elu võiks lihtsam olla, sest mul oli pidev brainfog. Sõna otseses mõttes hakkasin taga ajama ajuvõimekust, millega päev oleks selgem,“ kirjeldab Silver.

Nii jõudiski Silver läbi isikliku kogemuse Lion’s Mane’i ehk lõvilakk, Reishi, Shiitake ja teiste tuntud meditsiiniseente juurde. Lion’s Mane on Silveri esimene valik, kui ees ootab aktiivsem ajutöö.

Artikli foto
Foto: Shroomwell

Parem mälu

Uuringud on näidanud, et Lion’s Mane’i ehk lõvilaka seene ekstrakt võib toetada kognitiivseid funktsioone, sealhulgas mälu, keskendumist ja vaimset selgust. Teadlased omistavad need mõjud selle võimele stimuleerida närvikasvufaktori (NGF ehk Nerve Growth Factor) tootmist ajus.

Lõvilakas leidub substantse ehk aineid, mis aitavad ehitada närvilõpmeid ja ajusünapse. Ehk siis tähendab see, et lõvilaka tarbimine peatab aju degeneratsiooni, mis meil paratamatult vanadusega kaasneb DNA kahjustuste, elustiili- ja vananemisprotsesside ning muude põhjuste tõttu. Lisaks toetab ta paremini meie mälu ja kiiremat mõtlemist.

„Lion’s Mane’i puhul on kõige tähtsam omadus see, et ta kasvatab ajuretseptoreid. Lihtsalt öeldes tähendab see seda, et ajutegevus on oluliselt parem, inimene oma otsustes kiirem, mõttetegevus selgem. Elu on lihtsam,“ kirjeldab Silver Lion’s Mane’i mõju.

Lion’s Mane e. lõvilakk seentel on leitud ka antidepressantne toime. Kuigi mehhanismide täielikuks mõistmiseks on vaja rohkem uurida, näitavad varased uuringud, et Lõvilakk võib aidata kaasa meeleolu ja vaimse heaolu paranemisele.

Biohäkkeri häkid

Shroomwelli reishi-tinktuuri kasuta koos C-vitamiiniga. Vitamiin C toimib tõestatult n-ö võimendina. Need, kellel on tõsised unehäired (öised ärkamised, pinnapealne uni, hommikune väsimus), on leidnud sellest eriti tugevat abi. Enda kogemus oli reaalselt mõõdetav. Kohe kui hakkasin meie tinktuuri tarbima (3–6 pipetitäit koos ca 1 g C-vitamiiniga ca 1–2 h enne magamaminekut), minu keha stressinäitajad alanesid. 

Shroomwelli shiitake-tinktuuri võib kasutada koos C- ja B12-vitamiiniga, kuna raua co-faktor (et keha suudaks rauda omistada) sõltub just neist kahest vitamiinist. Rohkem energiat ja tervem veresoonkond. Let’s live forever!

Võta lion’s mane’i tinkrtuuri (3–6 pipetitäit) koos ca 50 mg niatsiiniga (B3-vitamiin). See peaks olema n-ö „õhetust tekitav“ versioon (inglise keeles flush). Niatsiin on juba ise üks võimsamaid anti-aging-aineid, mis laiendab veresoonkonda ja mille abil boost’id ka oma vereringet (suurem hapnikuvaru ja toitainete liikuvus). Lõvilaka kombo hoolitseb selle eest, et kasulikud ained jõuaksid paremini ajju, ja seejärel aitab neid kiiremini (aga samas ohutult) viia läbi aju-vere barjääri. Let’s get smarter, better, faster, and overall better human beings!

Copy
Tagasi üles