Paljud uuringud on näidanud, et algajad autojuhid kardavad sõita ka suurte sildade peal. Seetõttu on samuti oluline alustada sõitmist algselt väiksemate sildade peal ja seejärel liikuda suuremate peale.
«Sõiduärevusega inimesed on tihti sõidu ajal liiga pinges, sest ärevus paneb neid üle mõtlema. Kui aga planeerida endale peas sõit ja teekond ette ning arvestada nende kohtadega, mis võivad sulle ebameeldivustunnet tekitada, on vähem tõenäolisem tunda ennast šokeeritult teatud liiklusolukordades. Tihti harjutades ja olukordi lahti mõtestades suudad sa endale selgeks teha, mis sulle täpsemalt ärevust tekitab ning tänu sellele on ärevus ka kergemini kaduma,» sõnab Storch.
Lisaks rõhutab ta, et kui sul on mure, et jääd kellelegi liikluses jalgu, kuna oled aeglasema õppimistempoga, ei tasu sellest ennast heidutada lasta, isegi siis, kui selja taga sõitev auto soovib sulle signaali lastes sind mõjutada. «Ära lase kärsitutel autosõitjatel ennast mõjutada, sest see ei vii sind autoga sõitma õppimisel edasi,» kommenteerib ta.
Olukord võib olla küll ehmatav, aga tuleb meeles pidada, et sinu eesmärk on jõuda punktist A punkti B ning autosignaalidele liigselt keskendumine töötab selle vastu. Kui olukord juhtub minema üle käte, tee väike vahepeatus, et pisut rahuneda ja seejärel autoga sõitmist jätkata.
«Eriti raske on algavatel autojuhtidel sõita tipptunni ajal, kuid otseselt selle vältimine edaspidises elus ei aita sul vajalikke sihte saavutada,» ütleb Storch, «Kui muretsed millegi pärast liiga palju, tuleb hirmude ületamiseks ette võtta kasvõi väikseid samme. Need kaovad ainult siis, kui oled valmis nendega silmitsi seisma ja võitlema.»