Teadlased on teinud uuringu selgitamaks välja depressiooni esinemise tagamaid just vanema generatsiooni inimeste seas. Nad on täheldanud, et vanemad täiskasvanud tulevad depressiooniga raskemini toime, kuid hobidega tegelemine töö ja kohustuste kõrvalt aitab hoida vaimset tervist korras.
Hobidega tegelemisel on leitud positiivset mõju vaimsele tervisele ja üldisele heaolule, eriti inimeste seas, kes on vanemad kui 65, kuna enamasti tuntakse just sellises vanuses kõige rohkem üksildustunnet.
Nimelt on Londoni Kolledži ülikool viinud läbi uuringu 93 263 osalejaga 16 riigi seas eesmärgiga selgitada välja, kas ja kuidas aitab hobidega tegelemine depressiooni leevendamisele kaasa.
Nelja kuni kaheksa aasta jooksul on teadlased analüüsinud viit olemasolevat uuringut, mis on varasemalt läbi viidud Inglismaal, Jaapanis, Ameerika Ühendriikides, Hiinas ja muus 12 Euroopa riigis. Tulemuste järgi on hobi omamine seotud depressiivsete sümptomite vähenemise, suurenenud õnnetunde ja elurahuloluga. Kuigi uuring on olnud vaatluslik ega suutnud tõestada põhjuslikku seost, vastab see suure tõenäosusega tõele.
Oluline on märkida, et hobidega tegelemine näitab paremaid positiivseid tulemusi ka partnerlussuhetes, tööhõives ja majapidamises. Samuti on uuring ka näidanud seda, et hobide eelistused on olnud depressioonis inimestel suhteliselt üldised, millest uuringus osalevate riikide vahel on esinenud ainult väiksemaid erinevusi.
Uuringu juhtivautor ja Tervishoiu instituudi epidemioloog Karen Mak rõhutab, et hobidega tegelemine mistahes vanuses on väga oluline. Näiteks hobidega tegelemine hilisemas elus aitab kaasa mitmel moel, sealhulgas kontrolli tunde loomisel mõistuse ja keha üle, elu eesmärgi leidmisel ning päevaprobleemidega hakkamasaamisel.