Ööd teeb raskeks olukord, kui tekib hingamisraskus ehk sisse saab hingata, aga välja enam mitte. Hingamisaparaadist on kasu lühiajaliselt, sest nagu ta ise kujundlikult ütleb, ei jaksa vastu tuult pikalt hingatada.
Pikaliasendis ei suuda ta end liigutada. Seetõttu öösel külje keeramiseks tõuseb ta voodist üles ja keerab külge, kuid siis on sageli raske taas uinuda. «Pärast sellist ööd olen vahel nii väsinud, et ei jõua mõeldagi,» tõdeb Ulve. Ta lisab, et kõigest hoolimata: rõõmu peab tundma sellest, mis alles on, ja see aitab!
Eesti Lihashaigete Seltsi tegevjuht Jüri Lehtmets toob välja, et sageli jääb kõrvaltvaatajatele märkamatuks, kui raske võib olla müasteeniat põdevale inimesele igapäevane hakkamasaamine. Kui on hea päev, siis ei pruugi kõrvaltvaataja eristada müasteenikut tervest inimesest. Kuid kuulates lugusid nendest kehvematest päevadest, on selge, et iga päev toime tulla on väga raske, üksi ja ilma tugisüsteemita pea võimatu.
Kõige enam vajavadki patsiendid ja nende pereliikmed Lehtmetsa sõnul täpsemat infot haiguse, ravivõimaluste ja muu toimetulekut toetava kohta vahetult pärast diagnoosi saamist, et leida tasakaalupunkt, kuidas edaspidi haigusega arvestades toime tulla. See on ka põhjus, miks pöördutakse abi saamiseks seltsi poole.
Sümptomite märkamine ja ravi
Väsimus on väga lai sümptom ning seetõttu soovitab dr Väli perearsti juurde minnes eelnevalt panna kirja kõik kaebused ja tähelepanekud, et ei läheks visiidi ajal meelest. Siis saab arst juba kiiresti inimese neuroloogi vastuvõtule edasi suunata või teha veebikonsultatsioon.