Näiteks on Toidu- ja Ravimiamet kiitnud heaks vaktsiini antikehade süsti nimega Beyfortus, mida saavad vastsündinud ja imikud nende esimese RS-viiruse hooajal. Samuti võivad vaktsiini saada kuni 19 kuu vanused lapsed, kes on oma teisel RS-viiruse hooajal haiguse suhtes eriti haavatavad.
32.-36. rasedusnädalal olevad naised saavad oma lapsi sünnitades kaitsta neid uue Pfizeri RS-viiruse vaktsiiniga. Sama vaktsiin on heaks kiidetud ka 60-aastastele ja vanematele täiskasvanutele, mille eesotsas on farmaatsiaettevõte GlaxoSmithKline.
Eriti soovitatakse neid vaktsiine nendele eakatele, kes on RS-viiruse suhtes eriti haavatavad, näiteks astma, diabeedi või südamepuudulikkusega inimesed. Kuigi mõlemad vaktsiinid on ohutud, on mõnedel vaktsineerimisjärgsetel juhtudel teatatud Guillain-Barre sündroomist, mille puhul immuunsüsteem kahjustab närvirakke ning võib põhjustada valu, tuimust ja lihasnärkust. Enne vaktsineerimist on vajalik konsulteerida arstiga.
Cedars-Sinai geriaatriameditsiini osakonna juhataja doktor Sonja Rosen soovitab vanematel patsientidel, kellel esineb kopsuhaigus või kes on raskete haigusjuhtude suhtes suurema riskiga, kaaluda tõsiselt RS-viiruse vaktsiini.
Mis puudutab Covid-19 viirust, on eelnevatel aastatel tehtud vaktsiinid seadnud meid paremasse olukorda ning aidanud olla siin, kus me oleme täna.
Selle tõttu kutsub doktor Gandhi saadavuse korral inimesi kasutama tõhustusdoosi, seda jällegi haavatavatele elanikkonna rühmadele.
Doktorid on kinnitanud, et Covid-19 ja gripivaktsiine on ohutu koos saada. Siiski peaksid vanemad täiskasvanud, kes valivad RS-viiruse süsti, seda võimaluse korral saama eraldi, mille vahe üskteisest võiks olla kaks nädalat.