«Kuna D-vitamiini puhul on tegemist rasvlahustuva vitamiiniga, siis eelistatult võiks seda ka manustada sellisel kujul (kapslid või õlilahus). Eraldi tasub mainida, et D-vitamiini ei tasu tarvitada samaaegselt kofeiini sisaldavate jookidega, sest viimased ei lase vitamiinil organismis imenduda,» toonitas ta.
Apteegis leidub ennetavaid preparaate
Lisaks D-vitamiinile on immuunsüsteemi vaates räägitud palju ka punasest päevakübarast, C-vitamiinist, aga ka immuunsüsteemi toetamisel väga olulist rolli mängivast tsingist. «See mineraalaine aitab kaitsta meie keha rakutasandil, kuna toetab loomuliku kaitsereaktsiooni eest vastutavate rakkude tööd ja arengut. Lisaks on ta kasulik viljakuse tõstjana ja soodustab haavade paranemist. Nagu ikka, siis ka siin tasub organismi toetamiseks teha kuuri, mille pikkus võib varieeruda paarist nädalast paari kuuni,» sõnas Kerli Valge-Rebane.
Et lõviosa erinevatest viirushaigustest satub organismi just nina kaudu, siis on apteegis saadaval ka haigestumist ennetavaid ninapihuseid. «Antud spreid sobivad kasutamiseks olukorras, kus tuleb viibida suuremas inimeste kollektiivis – kool, kontor, aga ka pood, kino ja nii edasi. Spreid piserdatakse just nimelt ninna, et haigus ei saaks organismi siseneda ja seal paljunema hakata.»
Kindlasti ei tasu ainult ninapihusele lootma jääda ja seejuures ära unustada kätehügieeni. «Käte korrektne ja regulaarne pesemine ning desinfitseerimine on samuti A ja O haiguste ennetamisel,» lisas proviisor.
Tervislik eluviis tagab terve olemise
Viirushaigustele vastupanu osutamisel mängivad suurimat rolli tervislikud eluviisid ehk mitmekülgne ja piisav toitumine, piisavalt puhkamine/magamine, regulaarne ning järjepidev õues viibimine, mõõdukas füüsiline koormus, tervist kahjustavate tegevuste vältimine või vähendamine (suitsetamine, alkoholiga liialdamine).