1. Sea eesmärgid. Mõtle sellele, miks soovid treenima hakata. Kas soovid saada tugevamaks, kaotada kaalu, parandada vastupidavust või lihtsalt tunda end paremini? Selgete eesmärkide seadmine aitab kujundada sulle sobiva treeningukava. Treeningeesmärgid aitavad püsida motiveerituna, järjepidevana ja keskendununa oma treeningutele ning saavutada soovitud tulemusi nii füüsilises vormis kui ka vaimses tervises. Oluline on seada realistlikud ja saavutatavad eesmärgid ning neid regulaarselt hinnata ja vajadusel kohandada. Pane paika kindlad treeningkuupäevad ja kellaaeg, sellega suureneb pühendumine ning tekib järjepidevus treeningutes!
2. Küsi nõu personaaltreenerilt. Treeningutega alustades on oluline teha seda õigesti, et vältida vigastusi ja probleeme. Treener aitab õpetada õigeid tehnikaid ja treeningmeetodeid ning tagab, et treening on ohutu. Vastavalt eesmärkidele aitab ta luua personaalse treeningkava. Treeningute alustamine võib olla väljakutse ja mõnikord võib mõne aja pärast kaduda motivatsioon. Treeneril on oluline roll ka treeningmotivatsiooni hoidmisel, eesmärgistatud treeningute ülesehitamisel ning vigastuste või valesti treenimise vältimisel!
3. Säilita järjepidevus. Järjepidevus on võtmesõna treeningutega edukalt alustamisel ja edasijõudmisel. Järjepidav treenimine võimaldab sul näha pidevat edasiminekut ja arengut. Kui treening saab osaks igapäevasest rutiinist, muutub see automaatseks ja lihtsaks. Sa ei pea enam end meelitama trenni minema, sest see on muutunud loomulikuks osaks sinu elust. Regulaarne treenimine parandab nii füüsilist kui vaimset tervist ja aitab luua üldist heaolu. See tugevdab südant, vähendab stressi, suurendab energiat ja parandab une kvaliteeti. Samuti aitab ennetada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas südamehaigusi, diabeeti ja ülekaalulisust.