Mida teha, kui ikkagi oma hamba(d) kaotad?!

Copy
Foto: Shutterstock

Naeratus on üks esimesi asju, mida uue inimesega kohtudes märgatakse. Sõltuvalt sellest, kas hambad on korras ja puhtad, kujundame vastsest tuttavast juba esimese arvamuse. Suur viga, mida kiputakse tegema, on suutervise unarusse jätmine – hambaid tuleb korralikult pesta, toituda tervislikult ning käia aastas kaks korda hambaarsti juures.

Kahjuks tuleb hambaarsti juurde minek peamiselt päevakorda alles siis, kui mõni hammas valutab või tuleb ära. Käies aga kaks korda aastas hambaarsti visiidil, väldid olukorda, kus probleemid on kujunenud liiga suureks ning ravi osutub kulukaks (kuigi siinkohal tulevad abiks hambaravihüvitis ja hambakindlustus).

Tegelikult pole tänapäeval hamba kaotamine midagi traagilist, sest meditsiin suudab teha imesid. Veelgi enam, hammaste kaotamine elu jooksul on tavapärane nähtus – statistilised andmed näitavad, et iga teine inimene pöördub pärast 35. eluaastat hambaarsti poole proteesimise vajadusega. Põhjusteks võivad olla nii erinevad traumad, haigused kui ka halb suuhügieen. Noorukid panevad ennast sageli proovile erinevatel ekstreemspordi aladel – trauma tagajärjel saavad sagedasti viga hambad. See pole tänapäeval enam katastroof! Küll aga peaks meeles pidama, et taastamisega ei maksa venitada, sest see ei mõjuta ainult visuaalset muljet, vaid avaldab mõju ka seedimisele.

Proteesimise meistriklass

Hammaste puudumine muudab hambumust, mis omakorda mõjutab näo sümmeetriat. Hambumuse hilisem korrigeerimine on palju kulukam.

Üks parimaid viise hambad korda saada, on lasta paigaldada hambaimplantaadid. Need on kunstlikud hambakomponendid, mis on kirurgiliselt kinnitatud kolju või lõualuu külge erinevate proteeside toetamiseks, sealhulgas ortodontilised ankrud, sillad ja kroonid. Implantaat suudab moodustada luuga tihedaid sidemeid, ilma et oleks ohtu hülgamiseks või infektsioonideks.

Happy Smile Hambaravi kuulub rahvusvahelise hambaraviketi Zaga Center võrgustikku, mis on spetsialiseerunud muu hulgas keerulistele juhtumitele, kus tavapärane hambaravi on aeganõudev või ei anna enam tulemusi. Keskused ühendavad tippspetsialiste ning teevad koostööd teadlastega, et leida uuenduslikke ja tõhusaid lahendusi keerukatele hambaprobleemidele.

Hambaarstid kasutavad kaasaegseid tehnoloogiaid, nagu 3D-röntgen ja optiline skaneerimine, et tagada täpne ja õnnestunud raviplaan. Meetodid «All on 4» ja «All on 6» lubavad fikseerida hambad ning taastada naeratuse paari päevaga. Tulemused on püsivad ning komplikatsioonid harvad, kui patsiendid järgivad hoolikalt antud juhiseid.

Happy Smile Hambaravi on kõrgelt hinnatud ka proteesimise ja implantatsiooni kliinikuna. Need protseduurid nõuavad põhjalikku eeluuringut, professionaalset planeerimist ja täpset järelhooldust.

Hambaimplantaadid on praegu parimad hambalahendused puuduvate hammaste jaoks. Hambaimplantaadi saab lasta paigaldada igaüks, kes on hamba eemaldamiseks piisava tervise juures. Kõige olulisemad tegurid, millega hambaarstid arvestavad, on igemete tervis ja luude hulk, mis implantaate paigal hoiab. Hambaimplantaadid on tugevamad ja vastupidavamad kui sillad ja proteesid. Maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks võib implantaate kasutada koos teiste taastavate protseduuridega. Näiteks võib implantaate kasutada ka hammaste silla toetamiseks, et asendada mitut puuduvat hammast. Samuti saab neid kasutada koos proteesidega.

Ravi on klassikalise implantatsiooniga võrreldes kiirem ja leebem, nõuab vähem aega ning on soodsam. Näiteks tavapärase implantatsiooni korral (kus on tarvis teha mitu hammast või lausa kõik) kestab protsess alates poolest aastast. Samal ajal peab patsient pool aastat (implantaatide paranemisaeg pärast operatsiooni, adaptatsioon, hammaste valmistamine laboratooriumis jne) elama hammasteta, sööma vedelat toitu, tundma rääkides ebamugavust, vältima naeratamist. Uue hambaimplantatsiooni tehnoloogiaga saab patsient tugevad hambad ainult ööpäevaga.

Kaasaegsed tehnoloogiad

«All on 4» implantatsiooni meetod on sobilik juhul, kui oled kaotanud palju hambaid, kannad totaalproteese või vanu kroone, ei saa mingil põhjusel oma proteese kasutada või on implantatsiooni tegemiseks väidetavalt liiga vähe luumaterjali. Tänu meetodile «Hambad ööpäevaga» saad taas elada täisväärtuslikku elu, süüa kõike ning naeratada ilma piinlikkust tundmata!

Ravis kasutab Happy Smile hambakliinik alles hiljuti Eestisse jõudnud uuenduslikku Zaga meetodit, mis tähendab, et hambaprobleemide lahendamiseks paigaldatakse kliendile Zygomatici implantaadid. Kliiniku raviarstid on oma ala tipp-professionaalid, kes osalevad pidevalt rahvusvahelistel täienduskoolitustel ja on väga hästi kursis kõige kaasaegsemate hambaravi tehnoloogiate ja metoodikatega.

Mis on Zaga meetod? Zaga (inglise keeles Zygoma Anatomy Guided Approach) on ravimeetod, mis tugineb Zygomatici implantaatide paigaldusele. Ravi puhul arvestatakse, et iga inimese anatoomia on unikaalne ja individuaalne lähenemine on edu võti. Hambakliinik Happy Smile on ainus Zaga Center Grupi esindaja Skandinaavias, mis pakub täielikku ja kiiret rehabilitatsiooni ka väga keeruliste juhtumite korral.

Mis on Zygomatici implantaadid? Juhul kui hammaste seisukord on väga problemaatiline – suur luukadu, kaugele arenenud parodontoos, vähe terveid hambaid vms, siis on Zygomatici implantaadid parim lahendus hambumuse kiireks taastamiseks. Juba mõne päevaga saab patsient endale loomulikena näivad terved hambad. Pikkadele implantaatidele kinnitatud proteesid on kauakestvad, kohanduvad hästi inimese anatoomiliste omadustega ning tüsistuste tekke tõenäosus on minimaalne. Rohkem infot Zygomatici implantaatide kohta leiad siit.

Ka hammaste igapäevane hooldus ei pea olema üle mõistuse keeruline. Oluline roll on näiteks toitumisel – kuna iga söödud toit ja joodav jook puutub kokku sinu hammastega, mõjutavad need pidevalt hammaste ja igemete tervist. Suhkrurikkad, töödeldud ning happelised toidud ja joogid võivad sinu hambaemaili söövitada, põhjustades seeläbi hambaauke. Eelista tervislikku toitu! Meeles tasuks pidada veel kaht soovitust: joo vett ja pea pausi. Tähtis on söögikordade vahel pausi pidada (et ei näksiks pidevalt) ning loputada suud pärast iga söögikorda. Nii lihtsad nõuanded võivad lõppkokkuvõttes päästa palju hambaid!

Broneeri aeg Happy Smile Hambaravi hambaarsti konsultatsioonile siin!

Copy

Märksõnad

Tagasi üles