Mehed, see, kui palju teil tervena elatud aastaid või üleüldse eluaastaid jagub, on paljuski teie endi teha! See sõltub eluviisist, harjumustest, hoiakutest, tõekspidamistest, aga ka viitsimisest endaga tegeleda. Kui hetkel midagi häda pole, ei tähenda see alati, et olete terve. Hammas hakkab tavaliselt ka valutama alles siis, kui auk või põletik nii suureks muutub, et valu hakkab tekitama. Aga kui oleks sellele varem jaole saanud – näiteks rutiinse kontrolli käigus – oleks auk võibolla parandatud juba enne, kui seal valutav kolle oleks üleüldse tekkida saanud. Uuringud on kinnitanud, et mehed kasutavad kuni 50. eluaastani tervishoiuteenust oluliselt vähem kui naised ja jõuavad meditsiinisüsteemi juba raskete ja kallist ravi vajavate väljakujunenud haigustega.
Eesti meeste oodatav eluiga on Eesti naiste elueast üheksa aastat lühem, samas kui Rootsis on see vahe vaid kolm aastat. Üheksa aastat! Mida kõike selle ajaga jõuaks veel ette võtta, ära teha või nende aastate jagu lihtsalt elust rõõmu tunda!
Mitmed meditsiinivaldkonnas töötavad tuttavad, kes ka patsiente vastu võtavad, on öelnud, et üsna levinud on meestel esimese lausena vabandus stiilis «ega ma ise ei olekski teie juurde tulnud, aga naine käis peale ja… siin ma nüüd olen». Head naised, jõudu teile oma meeste arsti juurde näägutamisel! Kui see kasvõi mõnegi mehe lõpuks tervisekontrolli suudab tuua, on võit seegi!