Südameapteek avas arsti kaugkonsultatsiooni võimalusega viis tervisekabinetti

PM Tervis
Copy
Palavik.
Palavik. Foto: Madis Veltman

Viies Südameapteegis saab tänasest lasta tervisemure korral hinnata ravivajadust arsti kaugkonsultatsioonil.

Arsti kaugkonsultatsiooni võimalusega tervisekabinetid avatakse Tallinnas Lasnamäe Centrumis ja Raudalu Südameapteegis, Tartus Ringtee Selveri, Kuressaares Saare Selveri ja Võrus Kagukeskuse Südameapteegis.

«Alates tänasest avame viies Südameapteegi kaubamärgi all tegutsevas apteegis üle Eesti tervisekabinetid, kus lisaks juba olemasolevatele apteegiteenustele ja tervisenäitajate mõõtmistele saab Confido Digikliiniku arstidega teha kaugkonsultatsiooni, eesmärgiga saada oma tervisemurele arsti hinnang,» ütles Südameapteegi müügijuht, proviisor Merilin Israel.

Ta nentis, et liiga sageli satub apteeker olukorda, kus ta ei saa tervisemurega inimest aidata. Israel tõi sagedamini esinevate näidetena ravimi tarneraskused, patsientide ravimiretseptide aegumise või ka tervisemurede tekkimise väljapool perearsti tööaega õhtuti, nädalavahetusel ning riigipühadel. Viies uues Südameapteegi tervisekabinetis on võimalik tervisemure korral teha kaugkonsultatsioon arstiga, kes saab võtta vastu otsused eelpool toodud näidete puhul. Näiteks väljastada retsept saadaolevale sobivale ravimile, uuendada patsiendi retsepti või tervisemure korral võtta vastu raviotsuseid. 

Südameapteegi tervisekabinet on privaatne ruum, kuhu apteeker saab vajaduse tekkimisel inimese suunata arstiga kaugkonsultatsiooni läbiviimiseks. Arsti kaugkonsultatsiooni privaatseks ja nõuetekohaseks algatamiseks tuleb end ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga tuvastades Confido Digikliinikusse sisse logida. Arsti kaugkonsultatsiooni tavahind Südameapteegi kliendile on sõltuvalt nõustamise tüübist 9.50–19 eurot. Tööandja tervisekindlustust omavatele inimestele on see soodsam või tasuta, sõltuvalt tervisekindlustuse tingimustest.

Praegusel aastaajal on Israeli sõnul aktuaalseks apteeki pöördumise põhjuseks viirushaigused. Näiteks saab haigussümptomite korral apteegist soetatud kiirtesti kaudu tuvastada, kas tegu on COVID-19, gripi- või RS-viirusega. Näiteks gripitesti positiivse tulemuse korral on võimalik arstil riskirühma patsiendile koheselt väljastada retsept ning alustada raviga, sest just gripi puhul on oluline, et esimene ravimidoos võetakse mitte hiljem kui 48 tundi pärast sümptomite avaldumist.

Juba varasemalt välja kirjutatud retseptiravimi pikendamiseks peab patsient olema soovitud ravimit regulaarselt tarvitanud viimase 18 kuu jooksul ning jälginud arsti antud soovitusi.

Israeli sõnul on aasta jooksul plaanis avada tervisekabinetid veel kümnes Südameapteegis.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles