Luksmaksing (looksmaxxing) – olete kuulnud? See on popp ja päris ohtlik värk meestemaailmas

PM Tervis
Uuendatud 31. märts 2024, 07:23
Copy
Näo ja üldise oleku antropoloogilised parameetrid on üks, mille saavutamist ihalevad looksmaxxer'id. Nn küti pilk andvat suhetes palju juurde, nagu ka näo kaldenurk, millega te teisi vaatate.
Näo ja üldise oleku antropoloogilised parameetrid on üks, mille saavutamist ihalevad looksmaxxer'id. Nn küti pilk andvat suhetes palju juurde, nagu ka näo kaldenurk, millega te teisi vaatate. Foto: Wikimedia Commons

Mitte ainult osa naistest ei ihale end õigesse vormi ja kaalu sobituma, vaid samalaadne ja ehk jõulisemgi suundumus on maad võtnud meestemaailmas. Pelgalt tervisliku elustiili harrastamisest on saanud tegevus, mis on ohtlik nii füüsilisele kui vaimsele heaolule – looksmaxxing: piiritu soov mahtuda heakskiidetud normidesse ja võimalusel end siis normidele vastavaks kohendada. Normid on aga paljuski üsna kummalistest eeldustest välja mõeldud ja ühismeedias levivad arusaamad.

«Ma usun enda eest hoolitsemisse, tasakaalustatud toitumisse ja rangesse treeningkavasse,» ütleb Patrick Bateman filmis «Ameerika psühhopaat». Tegelaskuju – investeerimispankur, kes on ühtlasi sarimõrvar – kehastab Christian Bale Bret Easton Ellise 1991. aasta romaani «American Psycho» aasta filmiadaptatsioonis.

Filmi vormiv mõju

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles