Suurele enamusele imikutest on gaasivalud ehk koolikud sagedane ja ebameeldiv kogemus, mis tuleb oma arenguetapis ületada. Kuna seedesüsteem ei ole veel korralikult välja arenenud, tekitavad gaasivalud imikule märkimisväärset ebamugavustunnet ja valu.
Beebi saab valu väljendada vaid läbi reaktsioonide, seega kaasneb gaasivaludega tavaliselt lapse vali ja läbitungiv nutt. Gaasivaludest võivad anda märku ka lapse punnis kõht, söögiisu vähenemine, jalgade kõhu poole tõmbamine, unehäired ja punane nägu.
Selleks, et lapse gaasivalusid leevendada, võivad lapsevanemad kasutada erinevaid võtteid, nagu näiteks:
- pärast lapse toitmist võiks lapse tõsta püstisesse asendis, et allaneelatud ülemäärane õhk saaks väljuda;
- võib proovida avaldada õrna survet lapse kõhule, millel on sageli rahustav ja valusid vähendav toime;
- beebi asetamine selili asendisse ning vaikselt beebi jalgadega jalgrattasõidule omaste liigutuste tegemine;
- kõhumassaaži tegemine (mitte enne kui 20-30 minutit peale söögikorda).
- stressi vähendamisele aitab alati kaasa lapse süles hoidmine, millel on lõdvestav toime.
Tõhusaks lapse rahustamise meetodiks on ka valge müra. Valgeks müraks peetakse monotoonseid helisid, näiteks vihma sahin, mere kohin või hoopis mõne kodumasina tekitatud heli, nagu tolmuimeja, pesumasina, õhukonditsioneeri jpm. seadmete töötamise hääl.
Niinimetatud valgel müral on beebile rahustav toime, sest see sisaldab helisagedust, mida beebi on harjunud ema kõhus kuulma. Müra tase peaks jääma 50-67 detsibelli vahemikku. Samuti on praegusel ajal saadaval mitmeid spetsiaalseid seadmeid ja mobiilirakendusi, mis mängivad erinevaid valge müra variatsioone.