Eesti Haiglaapteekrite Seltsi juhatuse esimehe Marko Urbala sõnul on projekt huvitav ning ühe lisatahuna panustab üleminek e-lahendustele ka haiglate rohepöördesse. «Kui aus olla, siis tervishoiutöötaja ei peaks kasutama pakendis olevat infolehte ravimi kohta info leidmiseks. Meie omalt poolt harime kõiki oma sidusgruppe, et aktuaalne ja värske info ongi elektrooniliselt kättesaadav ning suuname, kust infot otsida,» lisas Urbala.
Eesti proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane kinnitas, et tegemist on vajaliku projektiga. «Elektroonilise infolehe peamine eelis on see, et teavet saab kiiresti uuendada. Täna jõuab uus info ravimipakendi paberist infolehele mõne kuu jooksul, vahel ka aastaga. Tarneraskuste puhul, kui lubatakse inimestele väljastada võõrkeelset pakendit, oleks e-infolehe puhul võimalik kuvada eestikeelset teavet,» selgitas Rootslane.
Rootslase sõnul on oluline, et riik tagaks üksikjuhtudel paberile väljatrükkimise võimaluse, kui patsient ei saa digimaailmas hakkama ja apteekril ei ole ravimite väljastamise kõrval aega printimisega tegeleda. Rootslane loodab, et katseprojekt toob välja kitsaskohad, millest edaspidi hoiduda. «Ravimiregistri infot jagavad apteekrid juba ka praegu, aga tulevikus võiks näiteks pakendile lisatava annustamisekleebisele lisada ka ravimiregistri lingi,» pakkus Rootslane välja ühe võimaluse. Tema hinnangul tuleb igal juhul vältida olukordi, kus patsientide nõustamise asemel peavad apteekrid hakkama tegelema aeganõudva ja kümnetesse lehekülgedesse ulatuvate väljatrükkidega.
«Suund on õige, et tulevikus kaovad ka apteegiravimitel pikad infolehed. Haiglates loetakse juba praegu pigem elektroonilisi infolehti, kuid mitte alati. Tuleb ette, et patsiendid küsivad haiglas ravimi infolehte, seega tuleb arvestada ka üleminekuperioodiga, kus patsiendile on võimalik vajadusel anda ka paberist infoleht. Patsiendid harjuvad suhteliselt kiiresti ja üleminekuperiood aitab sellele kaasa,» rääkis Eesti õdede liidu president Anneli Kannus.