Professor Margus Viigimaa valiti Euroopa hüpertensiooni ühingu auliikmeks

PM Tervis
Copy
Professor Margus Viigimaa soovitab meestel järgida pigem Vahemere dieeti, mille aluseks on puu- ja juurviljad, kala ning pähklid.
Professor Margus Viigimaa soovitab meestel järgida pigem Vahemere dieeti, mille aluseks on puu- ja juurviljad, kala ning pähklid. Foto: Sander Ilvest

Professor Margus Viigimaa valiti Euroopa hüpertensiooni ühingu auliikmeks. Tunnustuse üleandmine toimub Berliinis Euroopa hüpertensiooni ühingu XXXIII kongressi autasustamistseremoonial 2. juunil.

Euroopa hüpertensiooni ühingul on praegu ainult 21 auliiget, enamus Euroopast, aga ka USAst, Jaapanist ja Hiinast. Kardioloog Margus Viigimaa asutas Euroopa hüpertensiooni ühingu ektsellentsikeskuste võrgustiku aastal 2006 ja juhtis seda kaheksa aastat. Ta oli aastatel 2005-2013 Euroopa hüpertensiooni ühingu juhatuse liige ja Officer-at-Large. Aastal 2010 asutas ta Euroopa hüpertensiooni ühingu töögrupi «Hypertension and Sexual dysfunction» (Hüpertensioon ja seksuaalne düsfunktsioon–toim) ja juhatas seda 12 aastat.

Professor Margus Viigimaa pani aluse ka Eesti hüpertensiooni ühingule aastal 1995 ja oli selle esimene president ning hiljem juhatuse liige kuni käesoleva ajani. Talle on omistatud Euroopa hüpertensiooni spetsialisti kvalifikatsioon ja ta juhib Regionaalhaiglas asuvat Tallinna hüpertensiooni ektsellentsikeskust 2006. aastast kuni praeguseni.

Märksõnad

Tagasi üles