Tallinna Lastehaigla Toetusfond tänas 2023. aasta suurimaid annetajaid

PM Tervis
Copy
Tallinna Lastehaigla Toetusfond tänas 2023. aasta suurimaid annetajaid.
Tallinna Lastehaigla Toetusfond tänas 2023. aasta suurimaid annetajaid. Foto: Tiit Mõtus

Tallinna Lastehaigla Toetusfond tänas 2023. aasta suurimaid annetajaid Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimunud tänuõhtul.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond kogus 2023. aastal annetusi 1 584 033 eurot. Toetusfondile tegi aasta jooksul annetusi 145 ettevõtet ja organisatsiooni ning üle 11 100 eraisiku.

«Tallinna Lastehaigla Toetusfond on suutnud tänu paljudele heldetele annetajatele aidata haigustega võitlevaid lapsi helgema, valuvabama ja tervema tuleviku poole,» ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees Janek Mäggi. «Toetusfondi ülesanne on aidata abivajajaid, kuid pakkuda Eesti inimestele võimalust annetada. Heategu õilistab inimest ning annetusvõimaluse pakkumine on sama oluline kui annetamine – eraalgatusel on mägesid liigutav jõud – Toetusfond tahab see jõud olla.»

«Tallinna Lastehaigla Toetusfondil on praegu käimas suured projektid – kavas on soetada haiglale väga vajalik MRT aparaat ning jätkuvalt toetame haruldasi haigusi põdevatele lastele kallite ravimite soetamist,» lausus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. «Et abi vajavaid lapsi paremini toetada, asutasime sel aastal koos lastega oma mänguerakonna «Laste Tulevik». Kutsume inimesi valima justnimelt selle erakonna poolt ja hakkama Toetusfondi püsitoetajaks, et MRT aparaadi jaoks vajaminevad 1,5 miljonit eurot võimalikult kiiresti kokku saada.»

Inna Krameri sõnul teeb suurimat rõõmu uudis, et Tervisekassa on saanud kokkuleppele ravimifirmaga ning lubanud alates järgmisest poolaastast hakata tasuma tsüstilise fibroosi ravimite eest. «Tallinna Lastehaigla Toetusfond toetab praegu kolme tsüstilist fibroosi põdeva noormehe ravi. Alates 2021. aastast oleme tasunud nende kolme noormehe ravimite eest kokku ligi miljon eurot. Ravim on osutunud äärmiselt tõhusaks ning tänu annetajate abile on rasket haigust põdevad lapsed saanud eluks vajalikku ravi.»

«Täname Tallinna Lastehaigla Toetusfondi suure toetuse eest, mis on lastehaiglale osaks saanud,» ütles Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Konstantin Rebrov. «Tänu Toetusfondile saame lastehaiglat muuta järjest patsiendisõbralikumaks ja investeerida uude, kaasaegsesse meditsiinitehnoloogiasse, mis arvestab just lapse huvisid, eripära ja arenguid ning aitab kaasa mängulisele enesearendusele ja ravile.»

4. juunil Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimunud pidulikul koosviibimisel tänasid suuremaid annetajaid Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer, nõukogu esimees Janek Mäggi, patroon Evelin Ilves ning Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Konstantin Rebrov.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 2023. aasta suurimaks eraannetajaks oli perekond Henk ning ettevõtetest oli juba mitmendat aastat järjest suurimaks toetajaks Selver AS.

Aastate Toetaja tunnustuse pälvisid 2023. aastal Jyrki Juhani Mäki, Tauno Kangro, Balti Spoon OÜ, LTT AS, Postimees Grupp AS, Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuamet ning TY Nordic OÜ.

2022. aasta toetuse eest anti välja 13 kuldsponsori ja 15 hõbesponsori aukirja ning 20 tänukirja.

Suurimatele toetajatele annetasid kingitusteks oma töid kunstnikud Enno Ootsing, Jarõna Ilo, Kadri Jäätma, Kai Koppel, Kelli Valk, Maara Vint ja Ülle Rajasalu. Kauni kontserdi kinkisid külalistele muusikud Kaire Vilgats ja Jaan Jaanson.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 2023. aasta olulisemateks projektideks olid:

  • Haruldast haigust põdevate laste ravi toetamine.
  • Uneuuringute keskuse avamine.
  • Kõnniroboti soetamine.
  • Ehhokardiograafia aparaadi soetamine
  • Heategevuskampaania MRT aparaadi soetamiseks.
  • Iganädalaste treeningute ning suvise terviselaagri organiseerimine ülekaalulistele lastele.
  • Diabeedihaigetele lastele insuliinipumpade ja transmitterite ostmine.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond on väga tänulik kõikidele toetajatele igakülgse abi eest Tallinna Lastehaigla patsientide heaks.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) asutati 1993. a. jaanuaris. Fond on algusest peale tegutsenud selle nimel, et aidata kaasa lapsesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse. Toetusfond soovib oma tegevusega muuta positiivsemaks ühiskonna suhtumist lastesse ning eriti haigete laste probleemidesse.

Tagasi üles