Kiirem pulss
Kuumas keskkonnas võib süda kiiremini lüüa. See teeb seda selleks, et pumbata teie nahka rohkem verd, kus see võib osa sellest lisasoojusest vabastada. Selle tulemusena ei pruugi teised kehaosad saada piisavalt verd. See võib muuta teid väsinuks ja loiuks, eriti kui proovite teha rasket füüsilist või vaimset tööd.
Madalam vererõhk
Kui on palav ja inimene higistab, kaasneb sellega vedelike ja elektrolüütide kaotus. Lisaks paneb kuumus teie veresooned laienema, et suurendada higistamist. Tulemuseks on vererõhu langemine, mis võib viia pearingluse ja minestamiseni. See seisund võib olla veelgi hullem, kui teie süda ei pumpa normaalselt ega suuda suurema nõudlusega kohaneda.
Segadus
Kuumades oludes võib olla raskem keskenduda ja raskeid ülesandeid täita. Tavaliselt pole sellepärast muretsemiseks põhjust ja selle saab parandada jahedas puhkamise ja vedeliku joomisega. Kuid kui olete juba palavusest mõjutatud ja olete segaduses ega saa aru, kus te asute või mida teete, võib see olla kuumarabanduse märk, mis vajab viivitamatut arstiabi.
Kas peaksite kuumaga treenima?
Teil võib olla hea treenida väljas, kui on kuni 30 kraadi ja õhuniiskus on madal. Aga kui õhuniiskus tõuseb 80 protsendini, tundub see juba tõesti nagu 36 kraadi. Isegi, kui olete terve, suurendab see kuumakurnatuse tõenäosust. Kandke avaraid riideid, jooge palju vett ja tundke kuumaga seotud ohtlike terviseseisundite tunnuseid. Või lihtsalt treenige siseruumides!
Ettevaatusabinõud
Kui satute kuumalainesse, toimige järgnevalt:
Jooge palju vett, isegi kui teil ei ole janu.
Vältige kofeiini sisaldavaid jooke (kohv, aga ka tee) ja alkoholi, mis teid dehüdreerivad.
Sööge kergemaid toite ja sagedamini.
Kandke kergeid, heledaid riideid.
Kontrollige lähedasi, kes elavad üksi või kellel pole konditsioneeri.
Püsige siseruumides nii palju kui võimalik ja vältige välitöid.
Ärge kunagi jätke last või lemmiklooma üksi autosse, isegi kui väljas pole nii palav.