Eesmärk on parandada ravikäsitlust kopsuvähi, südamepuudulikkuse, müokardiinfarkti, vaimse tervise, dementsuse ja laste suutervise raviteekonnal.
«Oleme väga rahul, et just need kuus projekti kiirendisse valiti. Tegu on äärmiselt oluliste valdkondadega, mis mõjutavad paljusid patsiente, kelle ravi- ja hooldusvajadus on komplekssed. Ühtlasi on hea meel näha nende valdkondade valmisolekut muutusteks ja innovatsiooniks,» tõdes tervisekassa raviteekondade teenusejuht Eva Paalma.
Kopsuvähi raviteekonna projekti eesmärk on kiirendada patsiendi jõudmist vähikahtlusest kasvajavastase ravi alguseni, et tagada ravi vastavus riiklikult kokkulepitud kriteeriumitele ja parandada patsientide elulemust.
«Meie tiim võtab kiirendiprogrammis ette kopsuvähi raviteekonna alguse ehk vähikahtluse tekkest vähiravi alguseni, et patsiendid jõuaksid võimalikult kiiresti diagnoosi ja ravini, sest iga päev ja nädal on kriitilise tähtsusega. Oleme väga motiveeritud, et Eesti patsientide jaoks midagi reaalset ära teha. Kiirendiprogramm annab selleks hea võimaluse,» tõdes kopsuvähi raviteekonna projekti juht Liina Pääbo.
Südamepuudulikkuse raviteekonnal keskendutakse patsiendikogemuse ja ravi kvaliteedi parandamisele, esmatasandi ja teiste teenuste sujuvamale integratsioonile ning erakorraliste pöördumiste vähendamisele.
Müokardiinfarktihaige haiglajärgsel raviteekonnal tahetakse parandada teenuste kättesaadavust, patsiendi prognoosi ning vähendada korduvate hospitaliseerimiste arvu.
«Kiirendiprogrammis osalemisest ootan suurt sammu edasi müokardiinfarktihaigete haiglajärgse käsitluse ajakohastamisel, vajalike teenuste ühetaolise kättesaadavuse tagamisel üleriiklikul tasandil ning seeläbi positiivset mõju haigete prognoosile ja kiirele töövõime taastamisele. Eelnevaga seondub otseselt meie eesmärk tagada terviseandmete automatiseeritud kasutamine tulevikus parima raviotsuse tegemisel ning raviplaani regulaarsel ajakohastamisel. Siin võiksid olla suureks abiks ka personaalsed automaatteavitused ja interaktiivse ravi(mi)lehe arendamine üleriiklikul tasandil, kus väga heaks pilootgrupiks on müokardiinfarkti põdenud haiged ja nendega iga päev tegelevad kolleegid,» ütles Eesti Kardioloogide Seltsi ägedate koronaarsündroomide töögrupi juht doktor Toomas Marandi.