Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Kas oled hädas kõhukinnisusega? Proovi kiire toimega Eva/Qu suposiite!

Copy
Foto: Shutterstock

Mis on kõhukinnisus?

Kõhukinnisus on sooletegevuse häire, mille korral roojamise sagedus on vähem kui kolm korda nädalas või kui väljaheide on kõva, kuiv ja raskesti väljutatav. Kuigi kõhukinnisus võib olla tavaline probleem, on see siiski ebamugav ja stressi tekitav.

Mis võib põhjustada kõhukinnisust?

Põhjuseks võivad olla valed toitumisharjumused, vähene vedeliku tarbmine ning teatud ravimite kasutamine. Samuti on riskifaktoriks vähene liikumine ehk füüsilise koormuse puudumine (eakad ja voodihaiged) ning elustiili muutused (rasedus, reismine jne). Laste puhul võib ka ühekordne ebameeldiv kogemus kakamisega tingida nö „potihirmu“, nii et laps võib sageli mitu päeva järjest keelduda tualetti minemast, põhjustades seeläbi väljaheite kogunemist ja kõvenemist käär- ja pärasooles. Tihti on neil lastel probleeme ka aluspükste „määrimisega“, kuna pealetulev roojamass on vedelam ja voolab kogunenud kõvast väljaheitest mööda.

Kuidas kõhukinnisust ennetada?

Kõhukinnisust võib aidata ennetada ja leevendada apelsini- või ploomimahla joomine, piisava koguse vee tarbimine päeva jooksul, regulaarne puu- ja köögiviljade ning muude kiudaineterikaste toiduanete söömine ning piisav liikumine ja füüsiline koormus. Laste puhul ei tohiks lapsevanem avaldada lapsele liigselt survet, samuti ei ole hea kui laps istub potil liiga kaua (üle 10 minuti), sest see võib suurendada „potihirmu“. Samuti on nii täiskasvanute kui laste puhul oluline ka tualetil istumise asend: Mõlemad jalad peavad toetuma põrandale (põlved puusadest kõrgemal) ja kehaasend on veidi ettepoole suunatud.

Kust võiks saada abi?

Kui kodused ravimeetodid siiski ei ole olnud piisavad, võiks rääkida lahtistite kasutamisest ja muudest ravivõimalustest oma arsti või apteekriga.

Klistiiri manustatakse, kui väljaheide on sattunud käär- ja pärasoolde, põhjustades seal ebamugavus- ja raskustunnet ning seda on valulik väljutada. Kuna kõvade aplikaatorite kasutamine võib olla just lastele sageli traumeeriv, on mugavam kasutada juba valmiskujul anaalsuposiite, mis soodustavad soole tühjenemist.

Eva/Qu suposiidid võivad aidata leevendada kõhukinnisust ja vältida väljaheite liigset kogunemist pärasoolde. Tegemist on hästi talutava, loodusliku ja tõhusa preparaadiga harjumusliku ning kroonilise kõhukinnisuse korral. Tänu paiksele füsioloogilisele toimele ning mitteärritavatele ja organismi mitteimenduvatele koostisosadele on suposiiti eriti hea kasutada raseduse ja imetamise ajal, voodihaigetel, liikumispuudega inimestel, eakatel, neuroloogilise haigustega patsientidel, enne operatsiooni või diagnostilisi protseduure ning reisimisel tekkiva kõhukinnisuse kiireks ja tõhusaks leevendamiseks.

Foto: Miecys-Pharm OÜ

Eva/Qu suposiidid on retseptivabalt saadaval apteekides üle Eesti ning Apotheka, Südameapteek, Euroapteek ja Benu e-apteekides.

Copy
Tagasi üles