Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Peaasi.ee vaimse tervise kohvik muudab Kuressaares asukohta

Copy
Vabatahtlikku tunneb kohvikus ära valge T-särgi kirjaga «Olen olemas» järgi.
Vabatahtlikku tunneb kohvikus ära valge T-särgi kirjaga «Olen olemas» järgi. Foto: Peaasi.ee

Laupäeval, 28. septembril toimuvad Peaasi.ee vaimse tervise kohvikud 7 Eesti linnas - Paide, Tallinna, Tartu, Viljandi, Pärnu, Põlva ning Kuressaare. Igas linnas on kohvikud avatud oma kindlatel aegadel ning erinevates asukohtades - kohalikud raamatukogud või kohvikud. Vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud vabatahtlikud istuvad eraldi märgistatud lauas valge T-särgiga, millel on kiri «Olen olemas».

«Kuressaare kohviku asukoha muutus on tingitud praktilistest põhjustest - kohviku omanik võtab hooaja välisel ajal puhkuse. Uue asukohana alustame koostööd Saaremaa Kaubamaja kohvikuga ning hetkel tundub kõik väga hästi sujuvat. Loodan, et ka inimesed kuulevad muudatusest ning leiavad tee Raekoja plats 1,» rääkis Peaasi.ee vaimse tervise kohvikute koordinaator Eva Koženevski. Ning lisas: «Me oleme GoodMoodFood kohviku omanikele ning kogu personalile tänulikud selle peaaegu aasta kestnud koostöö eest. Inimesed leidsid koha ülesse ning kohvik sai ennast kenasti käima. Eelneva 9 kohvikupäeva jooksul käis meie vabatahtlikuga vestlemas 24 inimest».

Peaasi.ee on vaimse tervise kohvikute kontseptsiooni arendanud alates 2021. aastast ning käesoleva aastanumbri sees on kohvikutes vestlemas käinud üle 180 inimese, keda mõni kaheksakümne vabatahtliku hulgast on toetanud või kuulanud. Vaimse tervise kohvikus olevad vabatahtlikud on läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse, kus nad omandasid toetava kuulamise ja vaimse tervise esmaabi pakkumise oskuseid. Vabatahtlikud istuvad eraldi märgistatud lauas valge T-särgiga, millel on kiri «Olen olemas».

Kohvikud kannavad ka infokeskuse rolli ning sealt saab kaasa võtta ärevuse, depressiooni une ja vaimse tervise esmaabi töövihikuid. Vabatahtlikud on valmis vaimse tervise teemade kohta peamist infot jagama ning edasi suunama.

Vaimse tervise kohvikutes saab vestelda peamiselt eesti keeles, kuid piiratud aegadel ka vene ja inglise keeles ning vähesel määral ka muudes keeltes.

Vaimse tervise kohvikute lisainfo: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-kohvik/

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.

Tagasi üles