Loomulikult on esimene ja peamine samm igapäevane kodune hooldus. Kui lemmikuid veel ei ole, siis julgelt võib küsida soovitusi kosmeetikult või apteegist. «Alati võib pöörduda ka dermatoloogi poole, kellega koos pannakse paika põhjalikum raviplaan. Olenevalt naha seisundist ning kliendi soovidest ja ootustest on võimalik teha väga erinevaid protseduure, alustades pindmisest keemilisest koorimisest ja mikronõelumisest ning lõpetades juba invasiivsemate protseduuridega nagu näiteks biorevitalisatsioon, plasmateraapia, keskmine või sügav keemiline koorimine,» loetleb dr Kuum. «Tihti tullakse minu juurde sooviga teha botuliintoksiini, täitesüste või paigaldada niite, mis siluvad kortse, parandavad näokontuure ja tõstavad kudesid, kuid ei aita märkimisväärselt parandada naha kvaliteeti või UV-kiirgusest tekkinud nahakahjustusi. Nahk on teatavasti keha suurim organ, mille pinnal on hästi märgatavad pigmendilaigukesed, ebatasasused, kuivus, vistrikud, punetus, veresoonte laiendid või tuhm ja säratu nahatoon. Ideaalis tuleks kombineerida mitmeid protseduure, mis erinevaid näo- ja nahaprobleeme mõjustavad, kuid esmase tähtsusega on terve, särav, ühtlase tooniga ja lööbevaba nahk.
Peale suve on nahk peaaegu alati vähemal või rohkemal määral fotokahjustunud ning vajab sügavamat niisutamist, pigmendi ja tekstuuri ühtlustamist ning kollageeni tootmise stimulatsiooni,» jätkab dr Kuum.
Nahahoolduse erinevad protseduurid
«Alustades algusest, on keemiline koorimine üks vanimaid esteetilise meditsiini protseduure. Selle käigus eemaldatakse nahakiht vastavalt soovitud sügavusele koos esinevate nahaprobleemidega. Ei tasu ehmatada, et keemiline koorimine põhjustab nahas kontrollitud põletuse – see on taotluslik. Või teisel, mikronõelumise protseduuril, tehakse naha sisse peenikeste nõeltega kontrollitud sügavusel mikrokanalid, mille kaudu saab nahka juhtida ka erinevaid aktiivaineid. Paranemise protsess paneb rakud uuenema ja niiöelda sünnib uus kiht nahka. Kolmas võimalus, biorevitalisatsioon, on teisisõnu aga naha taaselustamine, mille käigus viiakse peenikese nõela abil naha sisse kehaomast ainet – hüaluroonhapet – mille tase samuti vananedes järk-järgult langema hakkab. Veel on võimalus regeneratiivmeditsiinis tuntud plasmaravi (tuntud ka PRP nimega), mille korral süstitakse inimese enda verest eraldatud plasmat koos selles sisalduvate kasvufaktorite, vitamiinide ja muude nahale vajalike ainetega,» on professionaalide juures valikuvõimalused laialdased. «Kõiki neid protseduure saab teha lisaks näole näiteks ka kaelal, dekolteel ja kätel,» lisab dr Kuum.