Infomüra, kiire töörütm ja sellega kaasnev stress on vaid mõned põhjused, mis võivad tekitada kergemat ärevustunnet. Ärevustunne mõjutab aga omakorda und ja meie üldist heaolu. Kuidas ära tunda kergema ärevuse sümptomeid ja neid leevendada?
Kergema ärevusega aitavad toime tulla käsimüügiravimid
Millest võib tekkida kerge ärevustunne, kuidas seda ära tunda ja lahendusi leida?
Kerge ärevus võib tekkida mitmesugustest igapäevastest olukordadest: sotsiaalsetest situatsioonidest, nagu suhtlemine uute inimestega, töö või kooliga seotud olukordadest, näiteks eksamid või uute oskuste omandamine, tervisekontrolli minek või elumuutused, näiteks kolimine. Need olukorrad võivad oluliselt mõjutada meie ärevuse taset.
Kerge ärevusega võivad ühtlasi kaasneda ka keskendumisraskused, rahutustunne, seedehäired, ülemäärane muretsemine, unehäired ning südamepekslemine.
Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) hinnangul on ärevushäire kõige levinum psüühikahäire, mis 2019. aastal puudutas üle maailma 301 miljonit inimest. Kergekujuline ärevus möödub harilikult peale stressirohket situatsiooni, kuid võib mõningatel juhtudel kesta ka pikemat aega ning sümptomid võivad ajaga süveneda. Kui ärevus muutub liiga koormavaks või püsivaks, tuleks kindlasti pöörduda arsti poole.
Saa kergem ärevus kontrolli alla.
Selleks, et kergemat ärevust ja unehäireid kontrolli alla saada, on paljuski võimalik ise ära teha.
Ärevusega paremini toimetulemiseks on mitmeid võtteid ja harjutusi. Oluline on leida endale sobivad meetodid ja neid regulaarselt praktiseerida.
Hingamisharjutused – proovi sügavalt sisse ja välja hingata. Sügav ja aeglane hingamine võib aidata rahustada närvisüsteemi ja vähendada ärevust.
Füüsiline aktiivsus – tee regulaarselt trenni või liigu tavapärasest rohkem. Füüsiline aktiivsus vähendab stressihormoonide taset ja aitab leevendada ärevust.
Tervislikud eluviisid – järgi tervislikke toitumisharjumusi, joo piisavalt vett ja väldi liigset kofeiini ning alkoholi tarbimist.
Abistavate inimestega suhtlemine – räägi lähedaste või sõpradega oma ärevusest ning palu neilt tuge ja mõistmist. Vahel võib lihtsalt rääkimine aidata ärevust leevendada.
Aeg iseendale – leia aega lõõgastumiseks ja meeldivate tegevuste nautimiseks, mis aitavad sul lõdvestuda ja mõtted mujale suunata.
Apteeker on abiks toetavate ravimite leidmisel
Apteegi käsimüügiravimite seast leiab mitmeid tooteid, mis toetavad kergema ärevuse korral igapäevast toimetulekut ja aitavad ka unehäirete puhul. Apteekriga koos saab välja selgitada sobivad tooted ning neid käsimüügist soetada.