Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Kelgunööriks olemise raske taak

Copy
Kui kelgunöörist ei tõmba, ripub see lõdvalt jõude, nii nagu ka tervise võib käest lasta, seda mitte aktiivselt tüürides.
Kui kelgunöörist ei tõmba, ripub see lõdvalt jõude, nii nagu ka tervise võib käest lasta, seda mitte aktiivselt tüürides. Foto: Shutterstock

Meestel tuleb hea tervise hoidmiseks tüürida elustiili õiges suunas: piisavalt liikuda, süüa tervislikult ja hoiduda pahedest.

Väga keeruline on lapsele öelda, et mine õue ja sõida seal kelguga! Õieti võib öelda mida iganes, aga selle järgi käituda on peaaegu võimatu, kui pole käepärast mäge, kust alla võiks liuelda. Või kaaslast, kes sulle hoogu lükkaks või kelku eest tõmbaks. Mõnda aega on võimalik ka iseendale kelgul tegevust leida, kuid üsna tõenäoliselt saabub sellest tüdimus üsna kiirelt.

Väljendit «oled sa mees või kelgunöör» olen kuulnud inimeste kõnepruugis päris paju. Teisisõnu on selle taga sõnum, et ära passi niisama jõude, vaid võta midagi ette, tegutse, ole ettevõtlik! Ja kui lapsel võivad vastavad kogemused ja oskused iseendaga hakkama saamiseks puududa või olla veel kujunemisjärgus, siis täiskasvanuikka jõudnud mehepoegadega on teine lugu. Üldjuhul eeldatakse, et nad suudavad ise oma elu või harjumusi puudutavaid otsuseid vastu võtta ning teha vahet, mida nad peavad tegema ja mida võiksid teha (või tegemata jätta). Ehk leida lahenduse, mida tarka õues kelguga peale hakata, selmet selle kõrval niisama nukralt käed rüpes passima jääda.

Tagasi üles