Päevatoimetaja:
Marilin Vikat
Saada vihje

Tallinn toob koostöös Peaasi.ee-ga koolidele toeks täiendavaid psühholooge

Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Koostöös Peaasi.ee-ga tuuakse tuleval aastal Tallinna haridusvõrku uusi psühholooge, kes spetsialiseeruvad noorte vaimse tervise nõustamisele. Selleks värvatakse psühholoogia haridusega inimesi, kes läbivad aastase mentorlusprogrammi. Tagades õpilastele kiirelt kättesaadav nõustamine, on võimalik ennetada vaimse tervise häirete väljakujunemist noorte hulgas.

Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski sõnul on koolides täiendava psühholoogilise abi pakkumine osa õnnelike laste eelarve elluviimisest. «Meie eesmärgiks on luua lastele parim keskkond kasvamiseks ja õppimiseks, mis eeldab süsteemset tähelepanu laste ja noorte vaimsele tervisele. Just seetõttu käivitame koostöös tunnustatud partneriga uue programmi, mis parandab vaimse tervise toe kättesaadavust koolides. Oleme seadnud järgmise aasta sihiks 20 uue psühholoogi liitumise meie haridussüsteemi,» ütles Ossinovski.

Täiendavat vaimse tervise nõustamist hakatakse algatuse raames pakkuma noortele alates 12. eluaastast. Seeläbi pakutakse leevendust psühholoogide puudusele koolides ning võimaldatakse koolipsühholoogidel keskenduda suurema abivajadusega lastele.

Peaasi.ee keskuse juht Kadri Pahla ütles, et selline koostöö Peaasi.ee ja Tallinna linna vahel on suur samm edasi noorte vaimse tervise raskuste ennetamisel ja lisaressurss, et vähendada koolipsühholoogide töökoormust. Noorte mured saavad varem märgatud ja sekkutud, et nendest ei kasvaks suured raskused. Vaimse tervise nõustamine aitab noortel tulla toime erinevate raskustega nagu meeleolu langus ja ärevus, viha, suhtlusprobleemid, unehügieen ja teised vaimse tervise baasvajadused.

Koostöös MTÜ Peaasjad meeskonnaga värvatakse programmi psühholoogia haridusega inimesi, kes täna ei ole erialasel tööl. Neile tagatakse vajalik täiendõpe ja tööalane tugi, mis soodustab püsimist haridussüsteemis. Tööd õpilastega toetab MTÜ Peaasjade kliiniline psühholoog.

Tagasi üles