Päevatoimetaja:
Marilin Vikat
Saada vihje

Teadlaste sõnul võis meil olla elu päritolust vale arusaam

Copy
Pilt on illustaratiivne.
Pilt on illustaratiivne. Foto: Shutterstock

Teadlased analüüsisid uues eelretsenseeritud uuringus aminohappeid enne ja pärast meie viimast universaalset ühist eellast. Viimase all mõeldakse elu üksikvormi, millest kõik hilisemad liigid välja arenesid. Nende tulemused võivad aidata otsida elu märke ka Saturni kuu Enceladuse pinnalt, vahendab Popular Mechanics.

Arizona ülikooli geneetikud pakuvad välja, et meie arusaam geenide tekkimisest vajab korrigeerimist. Seni on olnud üldine kokkulepe aminohapete lisandumise järjekorra osas, kuid uus uuring viitab, et varasemad hüpoteesid võivad olla kallutatud, kuna alahindavad elu-eelsete molekulide (nt RNA ja peptiidide) rolli. Uurides Maa varaseid tingimusi, saame paremini mõista elu algust nii Maal kui ka mujal universumis.

Uurimistöö, mida juhtisid Joanna Masel ja Sawsan Wehbi, näitab, et elutähtsad aminohapped, mis moodustavad valkude aluse, ulatuvad ajas tagasi ühise eellase ajastusse, umbes neli miljardit aastat tagasi. Aminohapped, mis moodustavad valgud, on püsivad ja universaalsed, sarnaselt autode ratastele, mida saab kasutada erinevates mudelites.

Märksõnad

Tagasi üles