Uutest psühhoaktiivsetest ainetest leiti 2024. aasta uuringus mõlema linna reoveest α-PVP-d (alfa-pürrolidinovalerofenoon). Uue ainena leiti Tallinna reoveest mefedrooni (3/4-MMC). Tallinna reovees oli igapäevaselt ka ketamiini, mille kogused varieerusid 6─34 mg 1000 elaniku kohta päevas. Ketamiin on kasutusel nii meditsiinis, veterinaarias kui ka illegaalse ainena. Siiski on tarvitatavatest kogustest märgata suurimaid koguseid nädalavahetusel ja nädala alguses, mis võib viidata meelelahutuslikule tarvitamisele.
Varasemate aastate reoveeuuringud on suuremates uuringulinnades ja -piirkondades näidanud nädalavahetusel uimastite tarvitamise taseme tõusu. Ka 2024. aasta Tallinna ja Rakvere piirkonna reovee analüüsi tulemustest võib näha nädalavahetusel meelelahutuslikul otstarbel tarvitatavate narkootikumide nagu amfetamiini, MDMA ja kokaiini kõrgemat kontsentratsiooni, kuid nädalavahetusele sarnaseid tarvitamise näitajaid leidub ka tööpäevadel.
Katri Abel-Ollo märkis, et selline tarvitamise ühtlustumine nädala jooksul on murettekitav trend, mis võib viidata asjaolule, et lisaks piirkonnas toimunud üritustele on illegaalsed uimastid saanud lõõgastuse eesmärgil argielu osaks, või ka sellele, et järjest suuremal hulgal inimestest on välja kujunenud vajadus tarvitada uimasteid nädalapäevast sõltumata.
Uuring uimastijääkide tuvastamiseks Tallinna ja Rakvere ning selle lähiasumite Tõrma, Tõrremäe, Roodevälja, Näpi, Sõmeru ja Piira reovees tehti ajavahemikul 8.–15. oktoobrini. Mõlema piirkonna reoveest analüüsiti eelkõige narkootikumide, alkoholi ja tubaka metaboolseid ehk läbi ainevahetuse tekkivaid jääke, organismi läbimata jäägid tulemust ei mõjuta. Amfetamiini, metamfetamiini, ketamiini ja MDMA puhul analüüsiti puhta aine sisaldust reovees, mitte metaboolseid jääke, mis võivad sisaldada ka organismi läbimata jääke.