Olukorra parandamiseks tuleb näiteks suurendada tervisekeskuste arvu ning laiendada nende pakutavate teenuste valikut. See võimaldab patsientidel saada ühest kohast vajalikku perearstiabi, õendusteenuseid, ämmaemandate ja füsioterapeutide abi. Rõhku tuleb panna ka digilahendustele, mis võimaldavad patsientidel jälgida oma terviseandmeid ja teha kaugnõustamist.
Oluline muutus on ka tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna tugevam lõimumine, et tagada patsiendile terviklik ja sujuv raviteekond. See tähendab paremat koostööd perearstide, eriarstide, koduõdede ja sotsiaaltöötajate vahel, et toetada inimesi, kelle tervisemured vajavad mitmekülgset lähenemist.
Esmatasandi tervishoiu arengukava valmimine on osa laiemast tervishoiusüsteemi arendamisest. Arengukavas käsitletakse peamiselt perearstiabi, kuigi esmatasand tervikuna on laiem, hõlmates nii kiirabi, erakorralisi meditsiini osakondi, apteegis osutatavat abi, ämmaemandusabi, füsioteraapiat, pereõendust, koduõendust, koolitervishoidu, töötervishoidu, hambaravi, psühholoogilist abi kui ka teisi olulisi valdkondi.
Paralleelselt on valminud haiglavõrgu arengusuunad ning peagi kinnitatakse ka kiirabi arengusuunad. Kolm dokumenti moodustavad aluse tervishoiu arengusuundadele aastani 2040, mis koos ettepanekutega jätkusuutliku tervishoiu rahastamise kohta esitatakse valitsusele.