Lastefond suurendab toetust raske nahahaigusega tüdrukule

Laura võitleb haruldase nahahaigusega.

FOTO: TÜK Lastefond.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond jätkab raskekujulist nahahaigust põdeva Laura ravi toetamist ning alates selle aasta juunist kuni aasta lõpuni toetab fond tüdrukut suuremas mahus – kokku kuni 648 eurot kuus.

Laural on bulloosne epidermolüüs, mille tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib ohtlikul määral kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Laura nahal ja limaskestal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad erosioonid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt. Lisaks tekivad erosioonid ka suu limaskestale, mistõttu on Laural raskusi söömisega.

Lapse nahk vajab pidevat erihoolitsust ning selleks on olulised spetsiaalsed plaastrid, sidumisvahendid, antiseptilised geelid ja kreemid, mis kuuluvad aga käsimüügiravimite hulka ning seetõttu haigekassa soodustused neile ei laiene. Vahendid on kallid, kuid neist sõltub otseselt tüdruku seisund. Ilma korraliku hoolitsuseta võivad villide paranemisel tekkida armid, mis takistavad erinevate kehaosade liikuvust.

Tänu senisele Lastefondi toetusele on Laura naha seisund paranenud. Pere on saanud osta vajalikke hooldusvahendeid, mis kergendavad tüdruku enesetunnet. Lapsehoiuteenuse hüvitus aitab perel paremini toime tulla, sest pereisa töötab välismaal ja lisaks Laurale kasvab peres ka pooleteiseaastane beebi, kes vajab samuti oma vanemate tähelepanu ja hoolt.

Bulloosne epidermolüüs on harva esinev nahahaigus. Kaasasündinud haigust pole võimalik välja ravida, kuid õige hooldusega on võimalik vaevusi leevendada.

Tagasi üles