Kommet, et keegi tühja kõhuga kooli/tööle saadetaks, meie peres küll ei tuntud – pudruports ja võileib koos tee või piimakohviga oli reegel, millest pidas kinni iga pereliige.
Toidupakiga kõpsisin kooli alles keskkoolis, vahetusõpilasena välismaal, kaasas sealse pereema tehtud võileivad želeevorstiga, millest paistsid suured paprikalõigud – vili, mille suhtes päris kaua vastumeelsust tundsin ning pole vist siiani õieti usaldama õppinud. Võikudele lisandus aga igal hommikul värske puu- ja juurvili ning väike mahlapakk – ka siis, kui võileivad eriti ei isutanud, ei tulnud nälga tunda.
Kuigi tänapäeval on kombeks nii ja naa – kooli kaasa võib võtta nii oma toidupaki kui ka maksta toiduraha ning einestada koolisööklas või puhvetis – pooldan siiski kommet last mitte mingil juhul tühja kõhuga kooli saata.
Isegi siis, kui söögivahetund on juba hommikul 9–10 ajal, võiks midagi, olgu see või sepikuviil määrdejuustu, tomati ja tassi teega, kõhus olla. Teisalt aga, kui söögivahetund on vara, läheb kella 13–14ks juba kõht väga tühjaks – ent koolitunnid, trennid jms ei pruugi sugugi lõppenud olla.
Kõik algab harjumusest – kui perel on kombeks süüa hommikust, harjub ka laps maast-madalast hommikusööki, sealhulgas putrusid sööma. Seega tasuks suhteliselt varakult kinnistada pere söögikorrad – aeg, kui kõik rahulikult lauas istuvad ja einestavad. Samuti tasuks meeles pidada, et pelgalt koolilõuna ei saa olla lapse peamine toidukord, vaid et kodus peaks ootama maitsev ja tervislik õhtusöök pereringis.