Lapse tervete hammaste nimel saab palju ära teha lapsevanem, olles lapsele heaks eeskujuks. Kõige olulisemat rolli mängib siinjuures aga lapsevanema teadlikkus, kuidas suuhügieeni eest hoolt kanda. Meeles tuleb pidada vähest, kuid hammaste eest hoolitsemiseks sellest piisab. Lapse harjumus suuhügieeni eest hoolt kandmisel aga püsib eluaeg.
Hammastele on oluline nii pesu kui toitumine
Kodus on hambahaiguste ennetamise oluliseks märksõnaks hambapesu kaks korda päevas. Erinevad abivahendid muudavad hambapesu tõhusamaks. Näiteks võib aja mõõtmiseks kasutada lemmiklaulu või liivakella. Kaariesemarkeriga suuvesi näitab ette veel puhastamist vajavad kohad. Hammaste pesemiseks võiks kuluda vähemalt 3–5 minutit.
Väiksemate laste puhul, kellele hambapesu veel harjumuseks pole saanud, oleks hea, kui vanemad peseksid laste pestud hambad veel korra üle. Oluline on valida õige hambahari ning harjamistehnika. Hambahari ei tohiks olla liialt kõva, vaid peaks olema pehme (märgistusega soft) ning hambaharja peaks käes hoidma nagu pliiatsitki – nii ei saa hambaid liiga tugevasti harjata. See hoiab ära hammaste tundlikuks muutumise või halvemal juhul hambakaela paljastumise.
Teiseks oluliseks märksõnaks on toitumine. Oluline on süüa regulaarsel. Meeles tuleks pidada, et toidukordade vahel ei tohiks näksida – pidevas kontaktis toiduga muutub hambapind pehmeks, mis suurendab riski kaariese tekkeks. Janujoogiks peaks olema vesi. Levinud on teadmine, et kommi süües tekib hambasse auk - päris nii see ei ole. Kommi võib süüa, kuid mõistlikus koguses ning kohe pärast toidukorda, mitte toidukordade vahel.