Ilusate ilmadega on inimesed füüsiliselt aktiivsed, külmaga on aga märksa mugavam kodus diivanil istuda, kirjutab Bild der Frau. Samas on kodused trenažöörid väga head vahendid enda treenimiseks.
Millist trenažööri koju valida?
Kõige parem on kodune trenniaeg sulandada oma päevakavasse, näiteks teha seda õhtuse uudistesaate ajal. Kui oled vanem kui 40 või sul on kõrgenenud vererõhk, siis tasub enne treenimist pidada nõu asjatundjaga.
Trenažöör on mõistlik osta spordipoest, kuna seal osatakse nõu anda ning vahendit saab proovida. Koju ei ole mõtete osta kõige kallimat varianti, kuid kindlasti tuleb jälgida, et seade oleks paras ning liiguks sujuvalt.
Veloergomeeter
Kellele
Ideaalne neile, kel on põlveprobleemid või ülekaal, kuna koormus liigestele on väiksem.
Mida ostes silmas pidada
Sadul olgu mugav ja leistang reguleeritava kõrgusega.
Optimaalne treening
Pigem treenida madalama käiguga, kui kiiresti vändates. Kõige parem oleksid kaks kuni kolm treeningkorda nädalas 30 kuni 40 minutit korraga.
Stepper
Kellele
Sobib põhimõtteliselt kõigile. Vanematele inimestele sobib paremini käetugedega mudel, sest seal on tasakaalu hoida kergem.
Mida ostes silmas pidada
Vali seade, mis liigub sujuvalt.
Optimaalne treening
Kolm korda nädalas 15 minutit ringtreeningu ühe osana.
Crosstrainer
Kellele
Kõigile, kes liiga palju istuvad, samuti neile, kes soovivad ülakeha ja kopsumahtu treenida.
Mida ostes silmas pidada
Seade peaks olema võimalikult kindlalt paigas. Soovitav on võimalikult väikse pedaali vahega variant, kuna nii on tagatud loomulik liikumine. Sammupikkus peaks keskmiselt olema 40 cm, pikematel 50 cm.
Optimaalne treening
Kõige parem on treenida kolm korda nädalas 30-45 minutit pulsisagedusega 120 lööki minutis.
Jooksulint
Kellele
Ideaalne tõsistele jooksjatele, algajatele ei sobi.
Mida ostes silmas pidada
Ortopeediline matt säästab liigeseid, lai lindi osa tagab libisemiskindluse.
Optimaalne treening
Ringtreeninguna kaks kuni kolm korda nädalas pulsisagedusega 120 lööki minutis. Rasvapõletuse eesmärgil on parem treenida kaks kuni kolm korda nädalas pool tundi korraga, maksimaalne pulsisagedus 120 minutit.
Tasub teada
Selleks, et hinnata südametööd õigesti, on vaja pulssi mõõta. Enamus koduseid treeningvahendeid on vastavate mõõteanduritega varustatud.