Holsting tunnistas, et tema ei usu eriti ajutist ja pealtnäha tõhusat kaalulangetusmeetodit.
«On dieete, mis mõjuvad väga kiiresti, lühikese ajaga võetakse kaalust alla, aga juhtub see meie kehas just vee arvelt. Samamoodi, kui me oleme näljadieedi peal, saame väga vähe kaloreid, siis meie keha saadab signaali, et tegemist on näljahädaga, ja kogub esimesel võimalusel kõik tagasi ja salvestab veidi järgmise näljahäda jaoks ette,» põhjendas Holsting.
Nii hakkavad naised end suveks bikiinivormi näljutama, aga suve lõpuks on samad kilod või natukene rohkemgi tagasi kogutud.
«Söömiskäitumist tuleks muuta ikkagi püsivalt. Pigem teha seda väikeste sammudega, tekitamata kehale suuremat stressi. Väikesed sammud kinnistuvad kiiremini,» selgitas Holsting, kelle sõnul tuleb meeles pidada, et mida radikaalsem on muutus, seda koormavam ja stressirikkam on see kehale.
Päris paastu Holsting kellelgi omal käel kodus proovida ei soovita, sest teadmatuses kiputakse kehale liiga tegema. «Lihtsam on võtta igapäevasesse menüüsse maksa toetavaid toiduaineid ja vähem maksa koormata.»
Paastu puhul hakkab keha tema sõnul kasutama rasvarakke energia tootmiseks. Rasvarakkudes on üleliigsed toksiinid, mida keha ei ole suutnud väljutada.
«Tõstame kiiresti keha toksilist koormust, sellepärast võivad paastuga kaasneda väga tõsised kõrvalnähud – peavalu,
iiveldus, külmavärinad ning süveneda võivad olemasolevad terviseprobleemid» põhjendas Holsting. Isegi lühiajaliseks paastuks tuleb end korralikult ette valmistada ja planeerida tavasöömise juurde naasmine.